Akné a kožní problémy a jejich dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás vyrážky a pupínky, ucpané póry a nadměrná produkce kožního mazu? Pak je možné, že patříte mezi 85 % dospívajících lidí, kteří trpí projevy onemocnění kůže zvaného akné. Toto kožní onemocnění se nejčastěji vyskytuje mezi 12. až 24. rokem, ale neobvyklé není ani v jiných věkových skupinách. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady akné minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je akné

Akné označuje chronické onemocnění mazových žláz a patří mezi běžné choroby kůže. Mazové žlázy tvoří více kožního mazu a jejich vývody se postupně ucpávají. V důsledku toho se objevují nejen ucpané póry, ale také pupínky, vyrážky apod. Jelikož jsou ucpané mazové žlázy ideální pro tvorbu bakterií, může dojít i ke zhoršení stavu.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak akné začíná

Mezi hlavní příčiny akné patří především:

    • hormonální nerovnováha (kůže produkuje maz v nadměrném množství zejména v období dospívání, menstruace, těhotenství apod.)

  • genetické predispozice

  • časté pití alkoholu (obsahuje velké množství kalorií, které pleti neprospívají a zároveň zatěžuje detoxikační systém v těle, což se negativně podepisuje na stavu pleti)
  • stres (narušuje hladinu hormonů regulujících rovnováhu produkce kožního mazu, v důsledku čehož dochází k ucpávání pórů a tvorbě akné)
  • nevhodná kosmetika (některé kosmetické produkty mohou pleť podráždit nebo vysušit a to pleť nutí vytvářet ještě více mazu)
  • nerovnováha střevního mikrobiomu (stav střev ovlivňuje stav pokožky a ve chvíli, kdy dojde k narušení střevní bariéry, dochází k pronikání toxinů do krevního řečiště a následné tvorbě zánětlivých ložisek, která se podepíší i na kůži)
  • konzumace některých typů potravin (cukr, káva, kořeněná a mastná jídla apod.)

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostikování akné

Pro stanovení správné diagnózy je ideální volbou kombinace různých vyšetření. Je možné provést diagnostiku pleti pomocí speciálního přístroje. Ten pomůže přesně vyhodnotit stav pleti. Pokud má dermatolog podezření na to, že akné je způsobeno potravinovou intolerancí, lze provést odběr krve.

Kde nemoc útočí

Akné se objevuje nejen na obličeji (T-zóna, kterou tvoří čelo, nos, na tvářích a bradě), ale i kdekoliv jinde na těle (na zádech, ramenou, hrudníku, ve vlasech i partiích, kde dochází ke dráždění oblečením (krk nebo záda). Méně často se akné vyskytuje v oblasti hýždí.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě aknéZjistit

Prevence akné

Mezi osvědčená preventivní opatření, jak akné předcházet, patří:

  • pravidelné čištění pleti (ráno a večer)
  • používání vhodné kosmetiky odpovídající typu pleti
  • strava bohatá na vitamíny a minerály (jedním z nejdůležitějších je zinek)
  • omezení konzumace alkoholu
  • omezení kořeněných, mastných a sladkých jídel
  • omezení cigaret
  • vyvarování se stresu

Průběh onemocnění

Akné se projevuje nezánětlivými komedony (bílé a černé tečky), zánětlivými pupínky nebo hnisavými puchýřky, někdy dokonce i cystami. Podle kožních projevů se rozlišuje několik typů akné:

  • komedonové akné (typické jsou komedony, prvotní projevy akné, nejsou zánětlivé)
  • papulopustulózní akné (drobné pupínky nebo puchýřky s hnisem)
  • hnisavé akné (těžká forma hnisavého akné s hrboly a abscesy)
  • cystické akné (nejtěžší forma akné tvořená mnohočetnými splývajícími zánětlivými projevy)
  • novorozenecké akné (týká se přibližně 25 % novorozenců, více chlapců než dívek, po 3. měsíci života vymizí)

Léčba akné

Léčba akné bývá často dlouhodobá. Je zaměřena na důkladnou hygienu a předcházení spouštěcím faktorům. Pomocí jsou různé lokální a vnitřní léky. Je možné využít také fyzikální metody léčby akné (např. fototerapie, kryoterapie nebo terapie laserem). Stav jizev po akné pomůže zlepšit laserová terapie nebo také chemický peeling.

Výskyt a statistiky

Akné častěji postihuje ženy, ale nevyhýbá se ani mužům. Přibližně u 20 % lidí, kteří trpěli na akné v období dospívání, přetrvávají v menší či větší míře tyto problémy i v dospělosti. Podle statistik trpí na akné téměř 30 % žen ve věku kolem 30 let. Těžšími formami akné trpí přibližně 20 až 30 % lidí.

S náklady na léčbu umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení