Astigmatismus a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trpíte rozmazaným nebo zkresleným viděným na všechny vzdálenosti, šeroslepostí nebo odlišným vnímáním barev? Pak je možné, že patříte mezi 10 % populace postižené astigmatismem. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční náročnost astigmatismu kompenzovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je astigmatismus

Astigmatismus je oční vada, o níž lidé často ani nevědí. Způsobuje ji zdeformovaná nebo vadná rohovka a je poměrně rozšířeným onemocněním, které snižuje zrakovou ostrost a znemožňuje rozpoznávání různých detailů.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak poznat astigmatismus

Mezi nejčastější příznaky astigmatismu patří:

  • rozmazané nebo zkreslené vidění
  • nepohodlí očí
  • bolesti hlavy
  • mžourání
  • zhoršené noční vidění

Typy astigmatismu

  • jednoduchý astigmatismus – myopický (světlo se láme do dvou ohnisek – jeden paprsek na sítnici a jeden před sítnicí v jedné rovině) nebo hypermetrický (jeden paprsek se láme na sítnici a druhý za sítnicí v jedné rovině)
  • složený astigmatismus – myopický (světlo se před sítnicí láme do dvou rovin) nebo hypermetrický (světlo se láme do dvou rovin za sítnicí) smíšený astigmatismus – světlo se láme do obou rovin, konkrétně jeden paprsek před sítnicí a druhý za sítnicí

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování astigmatismu spočívá v odebrání anamnézy očním lékařem a vyšetření struktur oka pomocí měřících přístrojů. Ty umožňují zjistit, zda jsou v oku přítomny nějaké změny či vady. Stupeň astigmatismu pomáhá zjistit oftalmometr, který měří zakřivení a lomivost rohovky. Lékař dále vyšetřuje ostrost vidění, zornicový reflex a pohyby očí. Zrak je měřen s brýlemi i bez brýlí.

Prevence astigmatismu

Jediná existující možnost prevence astigmatismu spočívá v ochraně očí před působením slunečního záření, před prachem a správná péče o zrak. Při práci na počítači nebo čtení je důležité dbát na vhodné osvětlení. V oblasti prevence je vhodnou volbou sjednané životní pojištění, které pomáhá mimo jiné i s úhradou preventivních vyšetření. Důležité je včasné diagnostikování a zahájení léčby, a proto jsou klíčová pravidelná oční vyšetření. Prevence je důležitá především u dětí, u nichž může oční vada ovlivnit vnímání okolí a způsobit vytváření mylných představ o vzhledu okolního prostředí.

Příčina nemoci

Astigmatismus je způsoben asymetrií optické mohutnosti rohovky a ve vzácnějších případech zakřivením přirozených nitroočních čoček. V důsledku toho dochází k neostrému a rozmazanému vidění ve všech vzdálenostech. Zpočátku se může projevovat pouhou únavou a bolením očí až po delším čtení nebo manipulaci s mobilem. Postupně se jeví předměty jako rozmazané a mohou se objevovat i dvě kopie stejné věci.

Léčba astigmatismu

Léčba astigmatismu spočívá v nošení korekčních brýlí, kontaktních čoček či v chirurgické léčbě v podobě laserové operace. Konkrétní typ léčby se odvíjí od míry astigmatismu, věku pacienta a dalších individuálních faktorů. Nejběžnější léčbou jsou pro většinu lidí korekční brýle. Kontaktní čočky umožňují rozšířit zorné pole a jsou ideální volbou pro sportovní aktivity. V případě neléčení astigmatismu hrozí výrazné zhoršení zraku.

Výše uvedené léčebné metody pomáhají efektivně korigovat vidění a zlepšovat kvalitu života lidí s astigmatismem.

Výskyt a statistiky

Astigmatismus patří spolu s krátkozrakostí a dalekozrakostí mezi tři nejčastější diagnostikované oční vady. Postihuje přibližně každého třetího člověka na světě ve všech věkových kategoriích. Ve větší míře se vyskytuje u osob starších 70 let.

S náklady na léčbu umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při astigmatismuZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení