Bolest kolene a její dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás bolesti uprostřed kolene nebo na jeho straně? Nejde vám koleno dobře ohnout nebo máte pocit nestability a nejistoty během pohybu? Nejste v tom sami. Bolestmi kolene trpí nejčastěji lidi ve věku nad 40 let a sportovci. Náklady na léčbu tohoto problému šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolestí kolene minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tyto potíže kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest kolene

Bolest kolene je bolest v oblasti středu kolene nebo na některé z jeho stran. Koleno je jedním z největších a nejsložitějších kloubů v těle, který je zároveň i velmi náchylný k poškození.

I když bolest kolene bývá spojena především se staršími osobami, nevyhýbá se ani mladším lidem. Bolestivé pocity v koleni mohou poukazovat na dlouhou řadu problémů od sportovních zranění až po artritidu. Právě z toho důvodu je důležitá přesná identifikace původu.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak bolest kolene začíná

Příčin způsobujících bolest kolene je dlouhá řada. Mezi nejčastější z nich patří:

Bolest kolene po operaci menisku

Bolest kolene po operaci menisku bývá poměrně běžnou záležitostí. Délka a rozsah bolesti závisí především na konkrétním poranění. Pooperační bolesti jsou tedy přirozené a netřeba z nich mít obavy. Pracovní neschopnost po operaci menisku bývá nejčastěji v rozmezí 2–4 týdnů.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

V případě dlouhodobé a závažnější bolesti kolene je na místě návštěva lékaře. Lékař otestuje pohyblivost kolenního kloubu, zkontroluje případný otok, citlivost, viditelné podlitiny nebo zvýšenou teplotu těla. Dalšími možnostmi je rentgenové a ultrazvukové vyšetření, magnetická rezonance nebo počítačová tomografie.

Prevence bolestí kolene

Mezi preventivní opatření patří především přiměřené zatěžování kolenního kloubu, pravidelné cvičení na posílení okolního svalstva nebo také kompenzační cvičení zaměřená na minimalizování vzniku svalových dysbalancí. Důležitou součástí prevence je i vyvážená strava a přiměřená hmotnost těla. Vhodné je užívání potravinových doplňků s obsahem vápníku, vitamínu D nebo kolagenu.

Před zahájením sportovních aktivit je důležité se protáhnout a rozpohybovat. Sportovci by se také měli vyvarovat přepínání. Na místě je i správné držení těla.

Kde se bolest projevuje

Nejčastější lokalizace bolesti kolene je v oblasti:

  • pod kolenem
  • od kolen dolů
  • zezadu
  • na vnitřní nebo vnější straně
  • čéšky

Častá je bolest při pokrčení nebo propnutí nohy, během kleknutí nebo také při chůzi ze schodů.

Co se týče reálného dopadu na chod domácnosti, mohou být pacienti s bolestí kolene v případě dlouhodobějších či závažnějších obtíží na nějakou dobu odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba bolestí kolene

Léčba bolestivého kolene spočívá u mírnějších problémů v klidovém režimu. Možné je používání studených obkladů. U závažnějších případů se užívají protizánětlivé léky, masti a gely. U těžších poranění a v pozdějších stádiích nemocí, jako je například revmatoidní artritida, se přistupuje k chirurgickým zákrokům, jejichž cílem je náhrada kolenního kloubu.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě závažnějších problémů s kolenem mohou být tito lidé na nějakou dobu vyřazeni z pracovního života a přichází tak o plat ve výši, na kterou byli zvyklí.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti koleneZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení