Bolest kostí a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s hlubokým nebo pronikavým bolestivým pocitem v oblasti kostí? A víte, že bolest kostí nejčastěji postihuje osoby ve středním věku a seniory? Náklady na léčbu tohoto onemocnění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolesti kostí minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest kostí

Bolest kostí bývá pacienty popisována jako nepříjemný a pronikavý pocit v oblasti kostí. Často se zhoršuje v noci nebo při pohybu postižené končetiny. Kromě přirozených změn spojených se stárnutím může být bolest kostí způsobena i dalšími faktory.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě bolesti kostíSjednat pojištění

Kde hledat původ

Bolesti kostí mohou mít hned několik příčin. Jednou z možností může být například naštíplá kost nebo zlomenina. Další možností je odvápňování kostí, řídnutí kostí nebo různé nemoci kostí a kloubů. Na vině mohou být i hormonální změny (většinou během menopauzy), infekce, nádor nebo přetěžování.

Odvápnění kostí

Odvápnění kosti může být způsobeno nedostatkem vápníku v těle, nezdravou stravou, sedavým zaměstnáním nebo také kouřením či nadměrnou konzumací alkoholu. V důsledku toho dochází k řídnutí kostí, což může způsobovat bolest kostí, které jsou zároveň náchylnější ke zlomeninám. 

Nemoci kostí a kloubů

Mezi nemocí kostí a kloubů patří také osteoporóza neboli řídnutí kostí, artritida, artróza, osteoartritida, dna a další onemocnění.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování obtíží v případě bolestí kostí je možné provést speciálním měřením k určení stavu kostí. Denzitometrie slouží k měření hustoty kostí a ke zjišťování kvality kostní tkáně, obsahu minerálů a množství vápníku v kostech.

Pro potvrzení diagnostiky je možné provést i rentgenové vyšetření, magnetickou rezonanci pro vyloučení nádoru, krevní testy, rozbor moči a kontrolu hormonálních hladin.

Prevence bolestí kostí

Mezi preventivní opatření patří především zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelný pohyb, pestrou stravu bohatou na vápník, vitamín D a fosfor, které jsou velmi důležité pro zdraví kostí. Prevencí může být také užívání kloubní výživy.

Léčba bolesti kostí

S bolestí kostí může v některých případech pomoci pouhý klidový režim. Součástí léčby mohou být i protizánětlivé léky, léky ulevující od bolesti, antibiotika nebo hormony. V některých případech, jako například u osteoporózy nebo rakoviny, bývá léčba bolestí kostí během na dlouhou trať.

Jako doplňkovou terapii je možné vyzkoušet akupunkturu, masáže nebo také nejrůznější relaxační techniky. Pravidelné cvičení pomůže ke stimulaci svalstva, zvýšení síly a vytrvalosti.

Výskyt a statistiky

Nějakým typem onemocnění kostí a kloubů trpí podle statistik statisíce Čechů. Velká část z nich ovšem přehlíží příznaky a problémy neřeší.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Bolest kostí může v některých případech dokonce i znemožnit výkon práce a pacient je tak nucen nastoupit na neschopenku, kdy je odkázán pouze na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti kostíZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení