Bolest menisku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí a omezením pohybu v oblasti kolenního kloubu? Pak je možné, že vás trápí bolest menisku. Náklady na léčbu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolestivého menisku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento problém kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest menisku

Bolest menisku je nepříjemný projev, který bývá spojený nejen se zraněním, ale také může souviset s operací menisku. Bolest po operaci menisku tak není ničím neobvyklým a doba rekonvalescence po operaci menisku může být individuální.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování bolestivého menisku se provádí rentgenem, a to především za účelem vyloučení kostních lézí. Dále je možné provést vyšetření pomocí magnetické rezonance sloužící ke zjištění stavu menisků a kloubních chrupavek, a to hlavně u vazů.

Kromě výše zmíněných metod se také provádí vyšetření menisků v různých polohách, jako je například poloha na zádech s maximálním ohnutím vyšetřované končetiny, sezení na okraji stolu se svěšenými bérci, v poloze ležmo na zádech s kolenem plně nataženým nebo v tureckém sedu.

Prevence bolestivých menisků

Mezi preventivní opatření, kterými lze minimalizovat riziko problémů s menisky, patří především maximální opatrnost a obezřetnost při provozování pohybových aktivit. Důležité je také protahování a zahřátí před sportovními výkony.

Jak se zranění projevuje

Jak poznat poraněný meniskus? Mezi nejčastější projevy poraněného menisku patří kromě bolestivosti také omezení pohybu v postiženém kolenním kloubu. Objevuje se i výrazný otok kolenního kloubu, omezení jeho funkce, lokální přehřátí nebo zarudnutí postižené oblasti.

Pacienti s bolavými menisky mohou být při vykonávání některých činností odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba bolestivých menisků

Léčbu menisků se rozhodně vyplatí neodkládat. Léčba bolestivých menisků se provádí podle stupně závažnosti poranění. U lehčích forem poranění postačí klidový režim v kombinaci se znehybněním kolene ortézou. Pomoci mohou i obklady, pro zmírnění bolesti analgetika.

U rozsáhlejších poranění menisků je na místě operace (artroskopie), která má za cíl odstranění poškozené části menisku. Po operaci následují pravidelné rehabilitace optimálně v délce 12 týdnů pod dohledem fyzioterapeuta. Později je možné přidat cvičení na přístrojích (např. rotoped).

Bolest po operaci menisku

Za bolestí menisku po operaci mohou stát i nejrůznější komplikace po operaci menisku. Rekonvalescence po operaci menisku trvá přibližně 1,5 až 2 měsíce. Je tedy možné, že i měsíc po operaci menisku pacient cítí bolest. Jak rehabilitovat po operaci menisku a kdy je možné nohu zatěžovat? Meniskus po operaci je po dobu 1 týdne doporučeno zatěžovat silou maximálně 1/3 běžné váhy. Pracovní neschopnost se dle závažnosti stavu doporučuje v rozmezí 2 až 4 týdnů.

Výskyt a statistiky

Nejrůznější zranění menisku mají na sportovních a pohybových úrazech podíl z 15 %. V Evropě připadá na 100 tisíc obyvatel přibližně 110 úrazů ročně způsobených sportovními aktivitami.

S náklady na léčbu umíme pomoci

U závažnějších poranění menisků je člověk na delší dobu vyřazen z pracovního poměru a přichází tak o plat ve výši, na kterou byl do té doby zvyklí. Zůstává tak odkázán pouze a jen na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolestivých meniskůZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení