Bradavice a jejich dopady na zdraví a peněženku

Trpíte tvrdými výrůstky na kůži, které někdy mohou být i bolestivé? Pak je možné, že patříte mezi přibližně 10 % populace postižené bradavicemi. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bradavic minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou bradavice

Bradavice jsou poměrně častým kožním onemocněním. Jedná se o tvrdé výrůstky na kůži, které mohou mít různý tvar a velikost. Jsou drsné na dotyk a nejčastěji se objevují na rukách a chodidlech.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Příznaky – jak vznikají bradavice

Bradavice způsobuje vir HPV (lidský papilomavirus) a projevují se malými výrůstky na kůži, většinou jde o hrbolky s tvrdým okrajem a měkkým středem. Některé ovšem mohou být ploché a hladké. Obvykle bývají bradavice kruhového nebo oválného tvaru o průměru 1–10 mm.

Typy bradavic

Existují 4 typy bradavic:

  • Pravé bradavice – nejrozšířenější typ. Vyznačují se typickým vzhledem v podobě hrubého povrchu a načervenalou barvou. Mohou se objevovat i ve větším počtu.
  • Plantární bradavice – objevují se na místech, kde je kůže často namáhána. Mají nerovný povrch a nejsou prostorově výrazné jako pravé bradavice. Postupně se zanořují do kůže a překrývá je vrstva zhrubělé kůže. Pro tento typ bradavic jsou typické červené tečky nebo nitky (prosvítající cévy).
  • Ploché bradavice – vyskytují se většinou skupinově, mají plochý čočkovitý tvar a narůžovělou nebo nahnědlou barvu.
  • Genitální bradavice – jedná se o sexuálně přenosnou chorobu. Zároveň se také mohou děti nakazit od svých rodičů vinou nedostatečné hygieny.

Zvláštním typem bradavic jsou tzv. molusky, které jsou virovým onemocněním způsobeným poxviry, takže se nejedná o bradavice v pravém slova smyslu.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování bradavic probíhá na základě jejich specifického vzhledu. V případě, že nález není zcela jasný, je možné provést biopsii (tj. odběr tkáně, kterou vyšetří patolog).

Konkrétní oblasti bradavic

Pravé bradavice se vyskytují nejčastěji na prstech rukou nebo na obličeji (nos, rty nebo víčka). Plantární bradavice postihují hlavně chodidla. Ploché bradavice se objevují na obličeji, krku nebo hřbetech rukou. Genitální bradavice, jak už název vypovídá, se tvoří v  oblasti vnějších pohlavních orgánů a konečníku.

Prevence

Prevence bradavic je důležitá především z důvodu zabránění jejich dalšího šíření. Doporučeno je vyhýbat se kontaktu s osobou trpící bradavicemi, pravidelná hygiena rukou a nošení obuvi ve veřejných sprchách a bazénech. Očkování proti HPV je výbornou prevencí proti vzniku bradavic a dalších onemocnění způsobených tímto typem viru.

Před negativními dopady tohoto onemocnění vás může ochránit životní pojištění.

Průběh onemocnění

Bradavice jsou poměrně běžnou kožní chorobou, která je ovšem nepříjemným kosmetickým problémem. Vyvíjejí se přibližně 2–6 měsíců, většinou jsou neškodné a samy od sebe zmizí.

Léčba bradavic

K léčbě bradavic je možné využít některou z následujících metod:

  • Kyselina salicylová – přípravky s obsahem kyseliny salicylové dokáží účinně odstranit bradavice a nemají téměř žádné vedlejší účinky
  • Kryoterapie – zmrazení tekutým dusíkem se používá při odstranění bradavic na rukou, tuto proceduru je možné absolvovat u specializovaného lékaře
  • Speciální pera – pera s aktivním gelem fungují na odolné bradavice na rukou a nohou
  • Jablečný ocet
  • Citronová šťáva
  • Česnek
  • Bezbarvý lak na nehty

I když léčba bradavic není příliš nákladná, s úhradou nákladů spojených s léčbou vám může pomoci životní pojištění.

Výskyt a statistiky

Bradavice postihují zhruba 10 % populace. Trpí na ně muži, ženy i děti. Ploché bradavice postihují nejčastěji děti.

S náklady na léčbu umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

 

 

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení