Chlamydiová onemocnění a jejich dopady na zdraví a peněženku

Trpíte potížemi při močení, svěděním a pálením pochvy nebo bílým výtokem? Pak je možné, že patříte mezi cca 80 % české populace, která během života prodělá chlamydiové onemocnění. Tato choroba je nejrizikovější u skupiny osob ve věku 15–30 let. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady chlamydiových onemocnění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou chlamydiová onemocnění

Chlamydiová onemocnění jsou infekcí, která je jednou z nejrozšířenějších pohlavních nemocí. Chlamydií ovšem existuje spousta druhů a projevují se různými způsoby od infekce dýchacích cest až po infekci očí nebo jiných orgánů v těle. Jedná se o mikroskopické bakterie parazitující v živých buňkách hostitele.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak chlamydiové onemocnění začíná

Přenos chlamydií může proběhnout několika možnými způsoby:

  • Nechráněný pohlavní styk – vaginální, anální i orální.
  • Kapénková infekce – přes sliznice organismu při mluvení či kýchání.
  • Přímý kontakt přes kontaminované předměty – ložní prádlo, ručníky, ale i povrchy na veřejných místech (např. bazény či sauny).
  • Přenos z matky-rodičky na novorozence – v případě, že má matka v době porodu chlamydie a je infekční, při porodu dojde přes oční spojivky a nosohltan k přenosu na novorozence. To se může projevit chlamydiovým zánětem spojivek nebo zápalem plic.
  • Přenos ze zvířete na člověka – pomocí kontaminovaného trusu, peří nebo prachu.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření při podezření na chlamydie se provádí diagnostikováním na základě pacientem popsaných příznaků. Následuje fyzikální a laboratorní vyšetření. Při podezření na chlamydie se provádí stěr ze sliznice. Ten by měl obsahovat co nejvíce buněk z toho důvodu, že pouze ve větším množství buněk lze přítomnost chlamydií prokázat. Podle potřeby je indikován  výtěr z děložního čípku u žen a z močové roury u mužů, případně výtěr ze spojivky oka. Při podezření na chlamydie v plicích se odebírá vykašlaný hlen za účelem provedení testu pod mikroskopem. Dalším nepřímým důkazem může být test na množství imunoglobulinů v těle.

Které oblasti chlamydiová onemocnění postihují

Chlamydiová onemocnění postihují u žen děložní hrdlo a močovou trubici. Zánět se může rozšířit do dělohy a vaječníků, kde může zánět postihnout celý reprodukční systém a způsobit i neplodnost.

U mužů chlamydie postihují močovou trubici. Není-li léčba zahájena včas, může dojít k prostoupení infekce do prostaty a varlat, a v některých případech dochází dokonce až k zánětu konečníku, který je velmi bolestivý nebo také k neplodnosti.

Prevence chlamydiových onemocnění

Prevence chlamydiových onemocnění by měla zahrnovat následující opatření:

  • používání kondomu při sexuálním styku
  • monogamní vztah s testovaným partnerem
  • omezení počtu sexuálních partnerů
  • pravidelné testování na pohlavní choroby (je možné provést orientační test na chlamydie, který je volně dostupný)
  • dodržování hygienických pravidel
  • posilování imunitního systému

Průběh onemocnění

Chlamydie se v některých případech nemusí nijak projevovat, ale i přesto mohou vyvolat závažné zdravotní problémy. Symptomy se mohou objevit i za několik týdnů od nakažení. Mezi nejčastější příznaky chlamydiových onemocnění patří:

  • vaginální výtok
  • svědění pochvy
  • krvácení mezi menstruacemi nebo po pohlavním styku
  • pálení při močení
  • výtok z penisu
  • bolest nebo otok jednoho či obou varlat

Léčba chlamydiových onemocnění

Léčba chlamydiových onemocnění zahrnuje užívání antibiotik. Důležité je léky doužívat až do konce i přesto, že příznaky už vymizely. Během léčby je důležitá sexuální abstinence, aby se zabránilo dalšímu šíření infekce sexuálnímu partnerovi.

Výskyt a statistiky

V populaci přibývá osob nakažených chlamydiovými onemocněními. Bakteriemi chlamydií je každoročně infikováno cca 90 milionů lidí po celém světě. Více než 80 % nákazy probíhá bez jakýchkoliv příznaků. U žen-rodiček s chlamydiovou infekcí dochází přibližně ve 40 % případů k onemocnění novorozence pár týdnů po porodu chlamydiovým zánětem spojivek. Cca u 10 % se po dvou nebo více týdnech rozvine novorozenecký zápal plic, který může skončit smrtí.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě dlouhodobější léčby mohou lidé s tímto onemocněním na nějakou dobu přijít o plat a zůstávají tak odkázáni pouze na dávky nemocenského pojištění, což může zamávat s rodinným rozpočtem.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při chlamydiovém onemocněníZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení