Degenerativní onemocnění a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s poruchami paměti nebo s pohybem? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené degenerativním onemocněním. Tento problém nejvíce ohrožuje osoby starší 60 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady degenerativního onemocnění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je degenerativní

Degenerativní onemocnění je postupná ztráta struktury nebo funkce tkáně či orgánu v těle. Postupem času dochází k čím dál většímu zhoršování stavu. Existuje velké množství různých degenerativních onemocnění, některá z nich souvisejí se stářím.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak degenerativní onemocnění začíná

Mezi nejčastější příčiny degenerativního onemocnění kromě rostoucího věku patří i genetické předpoklady. Některé faktory jsou ovšem dosud nejasné a neznámé.  

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Včasná diagnostika je klíčová pro brzké zahájení léčby a nasazení medikamentů. Praktický lékař odesílá pacienta s podezřením na degenerativní onemocnění k neurologovi nebo také na gerontopsychiatrii. Provádí se psychologické testy a nejrůznější laboratorní vyšetření nebo se využívají zobrazovací metody, jako je CT či magnetická rezonance.

Pro stanovení přesné diagnózy je klíčové neuropsychologické vyšetření. To je zaměřeno především na paměť, jazykové schopnosti, orientaci v čase a prostoru, pozornost a schopnost vykonávat složitější úkoly.

Kde nemoc útočí

Degenerativní onemocnění se týká nejrůznějších částí těla. Nemoc může napadat klouby, páteř nebo také nervový systém. Degenerativní onemocnění kloubů neboli artróza vzniká na základě opotřebení kloubní chrupavky. Mezi degenerativní onemocnění nervového systému patří především Alzheimerovo onemocnění, Parkinsonova nemoc a některé další demence.

Degenerativní onemocnění bederní a hrudní páteře nejčastěji způsobují výhřez meziobratlové ploténky a zúžení páteřního kanálu. Degenerativní změny se nacházejí na páteři každého člověka, a to buď s bolestmi, nebo i bez bolestí.

Prevence degenerativního onemocnění

I když se těmto onemocněním nedá zcela předcházet, namístě je zdravý životní styl, dostatek pohybu, vyvarování se užívání alkoholu a drog a strava bohatá na důležité vitamíny a minerály.

Průběh onemocnění

V případě degenerativních onemocnění kloubů a páteře patří mezi nejčastější příznaky bolest a snížená pohyblivost. U degenerativních onemocnění nervového systému jsou to problémy s pamětí, orientací v čase a prostoru, duševní poruchy a další.

Co se týče reálného dopadu na domácnost, bývají pacienti s některými degenerativními onemocněními postupem času zcela odkázání na pomoc svého okolí.

Léčba degenerativního onemocnění

Degenerativní onemocnění nervového systému se nedají zcela vyléčit. Léčba je totiž velmi obtížná a je zaměřená spíše na zmírnění obtíží a příznaků pacienta s cílem zlepšit celkovou kvalitu života. V případě degenerativního onemocnění páteře se přistupuje k  chirurgické léčbě, která ovšem může selhat, a obtíže poté mohou nadále přetrvávat.

Výskyt a statistiky

V případě degenerativního onemocnění kloubů byly rentgenové změny zaznamenány přibližně u 70 % osob ve věku nad 65 let. Co se týče degenerativních onemocnění nervového systému, například v roce 2018 bylo v Česku téměř 200 tisíc pacientů s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence a odhaduje se, že v roce 2050 jich bude až dvojnásobek. Ženy toto onemocnění postihuje častěji než muže.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V závažnějších případech pacienti s degenerativním onemocněním nejsou schopni vykonávat zaměstnání a přicházejí tak o plat. 

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při degenerativním onemocněníZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení