Dětské infekční nemoci a jejich dopady na zdraví a peněženku

Dětské infekční nemoci nejvíce postihují kojence a děti předškolního věku, ale nevyhýbají se ani starším dětem a dospělým. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady dětských infekčních nemocí zmírnit. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tyto nemoci kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou dětské infekční nemoci

Dětské infekční nemoci jsou vysoce nakažlivá onemocnění. Na většinu dětských nemocí si člověk vytvoří doživotní imunitu. U spály a takzvané sedmé dětské nemoci se vytvoří imunita pouze na ten kmen, který dané onemocnění způsobil. Co znamená číslování? V době, kdy o dětských nemocech nebylo k dispozici ještě tolik informací jako dnes, vzniklo číslování od 1 do 7:

1. nemoc – spalničky

Spalničky se obvykle projevují horečkou nad 38,5 °C, která trvá přibližně 4–7 dní. Mezi další příznaky patří rýma, kašel, zánět spojivek a červená vyrážka většinou v oblasti obličeje a krku. Po pár dnech se začne vyrážka rozšiřovat po těle směrem dolů. Přibližně do týdne začne vyrážka mizet. Toto onemocnění se dnes objevuje zřídka, protože je proti němu povinné očkování.

2. nemoc – spála

Spála se projevuje podobně jako angína. Doprovází ji bolest v krku, bolest při polykání, zduřelé uzliny a horečka. Po těchto příznacích se brzy objevuje spálová vyrážka, nejprve na břiše a postupně se rozšiřuje do podpaží, na ruce a stehna.

3. nemoc – zarděnky

Zarděnky mívají mírnější průběh. Typickými příznaky jsou zduřelé uzliny vzadu na šíji a za ušima, horečka a drobná skvrnitá až pupínková vyrážka, která začíná na obličeji a postupuje na krk a trup. Na končetinách bývá vyrážka méně výrazná. Stejně jako proti spalničkám je i proti zarděnkám povinné očkování.

4. nemoc – pseudospála

Pseudospála neboli nepravá spála už není považována za samostatné onemocnění. Viry, které pseudospálu způsobují, jsou totožné s viry způsobující poslední sedmou nemoc.

5. nemoc – infekční erytém

Infekční erytém je onemocnění zažité spíše pod názvem pátá nemoc. Zpočátku se projevuje jako běžné nachlazení. Typická je zvýšená teplota a únava. Na tvářích se objevují červenofialové skvrny ve tvaru motýlích křídel. Po pár dnech se skvrny objeví i na dlaních a ploskách nohou.

6. nemoc – třídenní horečka

Třídenní horečky neboli šestá nemoc mají velmi rychlý nástup, kdy teploty mohou dosahovat až 40 °C. Tato nemoc postihuje hlavně batolata a děti do 3 let. Typická je vyrážka, která se objevuje hlavně na trupu, někdy i na rukách a nohách.

7. nemoc – syndrom ruka–noha–ústa

Sedmá nemoc neboli syndrom ruka–noha–ústa se zpočátku projevuje jako běžné nachlazení. Po pár dnech se objevuje vyrážka na dlaních a ploskách nohou, v tříslech a v ústech. Typické jsou puchýřky o průměru 3–7 mm, které se později mění v krusty.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Příčiny dětských infekčních nemocí

Dětské infekční nemoci mají původ v různých typech virů. Nemoc propuká po kontaktu s nakaženou osobu. Rizikovým faktorem je oslabený imunitní systém. Inkubační doba se pohybuje v řádech několika dnů.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování dětských infekčních nemocí probíhá na základě odebrání anamnézy a posouzení pacientem popsaných příznaků. Dále se provádí fyzikální vyšetření v kombinaci s laboratorními testy a zobrazovacími technikami (rentgen, ultrazvuk apod.).

Prevence dětských infekčních nemocí

Prevence dětských infekčních nemocí zahrnuje:

  • dodržování hygienických návyků
  • posilování imunity
  • zdravý životní styl
  • vyhýbání se lidem s infekčním onemocněním
  • očkování proti dětským nemocem

Léčba dětských infekčních nemocí

Léčba dětských infekčních nemocí je zaměřena především na potlačení doprovodných příznaků, jako jsou teplota, rýma, kašel apod. Vyrážky většinou odezní samy. Pro zmírnění svědění je možné užívat v některých případech lokální léky snižující svědění nebo kapky proti alergii.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Léčba dětských infekčních nemocí je zaměřena především na potlačení doprovodných příznaků, jako jsou teplota, rýma, kašel apod. Vyrážky většinou odezní samy. Pro zmírnění svědění je možné užívat v některých případech lokální léky snižující svědění nebo kapky proti alergii.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení