Gynekologické obtíže a jejich dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se svěděním, otokem nebo pálením v oblasti intimních partií? Trápí vás opakované výtoky? Pak je možné, že patříte mezi ženy, které každoročně trápí nějaké gynekologické potíže, jako například mykózy, infekce, záněty a další podobné problémy. Náklady na léčbu těchto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady gynekologických obtíží minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tyto nemoci kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou gynekologické obtíže

Gynekologické obtíže jsou nepříjemné potíže v oblasti intimních partií, se kterými se během svého života setká snad každá žena. Jedná se o nejrůznější infekce, záněty, mykózy a kvasinková onemocnění.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Typy zánětů

  1. Bakteriální záněty – projevují se našedlým vodnatým výtokem, který může zapáchat jako rybina. Objevit se může také pálení nebo svědění. Léčí se pomocí antibiotik.
  2. Kvasinkové infekce – častější jsou v létě z důvodu nošení mokrých plavek. Ke vzniku přispívá stres i nevhodná strava. Příznaky jsou pálení při močení, svědění, otok či bílý hrudkovitý výtok. Léčí se pomocí antimykotik a nutné bývá i přeléčení partnera.
  3. Chronické záněty – trvají déle a oproti běžným zánětům jsou méně intenzivní. V případě neléčení ale hrozí riziko komplikací. Infekce se může přesunout do břišní dutiny a způsobit srůsty nebo vyvolat problémy s plodností.

Druhy zánětů pohlavních orgánů

  • Zánět vagíny/pochvy – příčinou mohou být kvasinky i bakterie. Kvasinkový zánět se projevuje výtokem bez zápachu a léčí se pomocí antimykotik. Pro bakteriální zánět je typický zapáchající výtok, při léčbě se užívají antibiotika.
  • Zánět dělohy – zánětlivé onemocnění děložní sliznice způsobené bakteriemi, které přes pochvu pronikly do dělohy. Typickými projevy jsou zvýšená teplota, bolesti nebo krvácení.
  • Zánět vaječníků a vejcovodů – projevuje se bolestmi při pohlavním styku, zvýšenou teplotou, nevolností nebo zapáchajícím výtokem.
  • Zánět děložního čípku – onemocnění infekční nebo neinfekční povahy. Typický je výtok a zvýšená teplota. Často je toto onemocnění zcela bezpříznakové a z toho důvodu hrají důležitou roli pravidelné gynekologické prohlídky.
  • Trichomonádový zánět – jde o zánět vyvolaný prvokem. Projevuje se žlutavým až nazelenalým a nepříjemně zapáchajícím výtokem. Většinou je tento zánět bezpříznakový, ale může se projevovat i bolestmi při pohlavním styku, pálením či svěděním.

Jak gynekologické obtíže začínají

Mezi příčiny gynekologických obtíží patří:

  • kvasinky
  • bakterie
  • paraziti
  • nevhodná nebo nedostatečná intimní hygiena
  • nevhodné výplachy
  • tlak používaného pesaru
  • rizikové sexuální chování
  • nadměrný stres
  • nevhodná strava

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování gynekologických obtíží probíhá u gynekologa. Ten provádí vyšetření pomocí gynekologických zrcadel a zároveň odebírá stěry. Dále se zaměřuje na kontrolu stavu děložního čípku. V rámci vyšetření posuzuje, zda má žena výtok a co signalizuje. Součástí diagnostiky může být i ultrazvukové vyšetření, které může prokázat zvětšení vaječníků nebo přítomnost volné tekutiny v oblasti malé pánve. Krevní obraz a biochemický rozbor krve je doplněním stanovení přesné lékařské diagnózy.

Prevence gynekologických obtíží

Co se týče preventivních opatření, kterými je možné gynekologickým obtížím předcházet, patří k nim následující:

  • dodržování hygieny, obzvláště v období menstruace
  • vyvarování se nošení mokrých plavek
  • při častých infekcích vyvarování se koupání v chlorovaném bazénu
  • používání kondomu při pohlavním styku
  • dlouhodobé užívání probiotik
  • posilování imunity
  • pravidelné návštěvy gynekologa

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější příznaky gynekologických obtíží patří:

  • výtoky bez zápachu nebo se zápachem
  • pálení při močení
  • svědění
  • bolest během pohlavního styku
  • bolest v oblasti břicha
  • zvýšená tělesná teplota
  • nevolnost

Léčba onemocnění

Léčba gynekologických obtíží se odvíjí od konkrétní příčiny. Pokud se jedná o kvasinkový zánět, léčba probíhá pomocí antimykotik. V případě bakteriálních zánětů je nutná antibiotická léčba. V některých případech je nutné léčbu opakovat.

Výskyt a statistiky

Nejběžnějším typem gynekologických infekcí je vaginální mykóza, se kterou se setkalo přibližně 75 % žen. Přibližně polovina těchto žen mykózou trpí opakovaně a u 5 % jde o chronický problém.

S náklady na léčbu umíme pomoci

I když ve většině případů může žena s gynekologickými obtížemi vykonávat své zaměstnání, léčba může být nákladnější, což může narušit rodinný rozpočet.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení