Hyperaktivní měchýř a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s častější potřebou močení nebo náhlým nutkáním na močení? Pak je možné, že patříte mezi přibližně desetinu populace postižené hyperaktivním měchýřem. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady hyperaktivního měchýře minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je hyperaktivní měchýř

Hyperaktivní měchýř je syndrom, pro který je typická častější potřeba močení spolu s náhlým nutkáním na močení. Někdy může být tento problém spojený také s únikem moči (inkontinence).

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak onemocnění začíná

Mezi příčiny hyperaktivního měchýře patří:

  • neurologické onemocnění (např. Parkinsonova choroba, mrtvice apod.)
  • zánětlivé onemocnění (např. infekce močových cest)
  • užívání některých léků (především diuretika)
  • obezita
  • nevhodné dietní návyky
  • narušení statiky pánevního dna
  • stáří
  • dlouhodobý stres
  • celková životní nepohoda
  • častá konzumace alkoholu, kofeinu a energetických nápojů

V některých případech se tento problém může objevit zcela bez jakékoliv příčiny.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování hyperaktivního měchýře probíhá na základě několika lékařských vyšetření a testů. Po posouzení pacientem popsaných symptomů se provádí další kroky. Jedním z nich může být vedení deníku moči, do kterého si pacient zaznamenává, jak často během dne močí a v jakém množství. Dále se provádí sono vyšetření, jehož cílem je zjistit, kolik moči zůstává po vymočení v močovém měchýři. Pomocí speciálního měření se změří tlak uvnitř močového měchýře nebo rychlost, s jakou je moč vylučována.

Prevence hyperaktivního měchýře

Mezi preventivní opatření, kterými lze problému s hyperaktivním měchýřem předcházet, patří:

  • omezení konzumace kofeinu a alkoholu
  • aktivní životní styl
  • omezení pikantních jídel nebo citrusů, které mohou dráždit močový měchýř
  • pravidelné návštěvy lékaře a konzultace případných problémů

Průběh onemocnění

Mezi běžné příznaky hyperaktivního měchýře patří:

  • silná potřeba močení
  • časté denní a noční močení (močení více než 8× během dne a více než 1× během noci)
  • neschopnost zadržet moč
  • únik moči
  • bolest v podbřišku nebo za stydkou kostí

Léčba onemocnění

Léčba hyperaktivního měchýře se liší podle závažnosti onemocnění a konkrétní příčiny. Pacient užívá speciální doplňky stravy a léky uvolňující svaly močového měchýře a zvyšující jeho kapacitu. Doporučováno je provádění cviků na posílení pánevního dna. V některých případech se využívá elektrická stimulace nervů v podobě impulsů vysílaných do nervů, které ovládají močový měchýř. V extrémních případech se provádí chirurgický zákrok za účelem zlepšení fungování močového měchýře.

Výskyt a statistiky

V evropské populaci se hyperaktivní močový měchýř vyskytuje asi u 10–16 % osob. V nižším věku se vyskytuje spíše u žen. S rostoucím věkem je poměr žen a mužů mezi pacienty stejný. V populaci starší 40 let se tento problém vyskytuje přibližně u 17 % osob a se zvyšujícím se věkem toto číslo narůstá. Ve věku nad 75 let tímto problémem trpí až 40 % lidí.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V některých případech může hyperaktivní měchýř pacienta výrazně omezovat při výkonu práce. Řešením je tak po dobu léčby nastoupit na nemocenskou, s čímž se pojí výrazné snížení platu. To může mít negativní dopad na rodinný rozpočet.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení