Kondylomata a jejich dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s výrůstky v oblasti genitálií nebo bolestí či krvácením při pohlavním styku? Pak je možné, že patříte mezi 0,5 % lidí v České republice, kteří trpí kondylomaty. Tato choroba nejvíce postihuje sexuálně aktivní jedince ve věku 20–24 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek, ale správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou kondylomata

Kondylomata jsou genitální nebo anální bradavice. Jde o vysoce nakažlivou, sexuálně přenosnou infekci. Kondylomata jsou jedním z nejsnadněji rozpoznatelným příznakem HPV infekce způsobené lidskými papilomaviry. Nejčastěji se objevují v podobě velkých výrůstků buď samostatně, nebo ve skupinách. Většinou se vyskytují v oblasti genitálií a řitního otvoru. Někdy se ovšem mohou objevit v ústech nebo v krku člověka, který měl sexuální styk s infikovanou osobou. Mohou růst pomalu i rychle a šířit se do dalších oblastí.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak kondylomata začínají

Mezi nejčastější příčiny kondylomat patří:                                                     

  • některý z podtypů lidského papilomaviru (HPV)
  • časté střídání sexuálních partnerů – riziko nákazy roste s rostoucím počtem sexuálních partnerů
  • orální, genitální nebo anální sex s infikovaným člověkem
  • nadměrné kouření
  • oslabený imunitní systém

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování kondylomat probíhá především pohledem. Lékaři je snadno rozpoznají díky jejich specifickému vzhledu. Pro jejich lepší zviditelnění mohou lékaři použít roztok kyseliny octové. Pokud by nebyl nález jasný, je možné provést biopsii neboli odběr tkáně, kterou následně vyšetří patolog. Dále se využívají speciální testy pro zjištění přítomnosti viru HPV s nízkým či vysokým rizikem. Tento test se u mužů provádí stěrem z močové trubice a u žen stěrem z děložního čípku. Důležité je odlišení genitálních bradavic od nádoru.

Prevence kondylomat

Mezi efektivní preventivní opatření, kterými lze vzniku kondylomat předcházet, patří:

  • posilování imunitního systému
  • omezení kouření
  • očkování proti nejběžnějším typům HPV
  • bezpečný sex – používání kondomu a omezení počtu sexuálních partnerů
  • pravidelné lékařské prohlídky

Průběh onemocnění

Mezi typické příznaky kondylomat patří:

  • výrůstky růžové, šedé či tělové barvy v oblasti genitálií nebo konečníku
  • shluky několika bradavic
  • svědění v oblasti konečníku nebo genitálu
  • vaginální výtok
  • krvácení při pohlavním styku
  • bolest při pohlavním styku

Léčba kondylomat

U žádné léčby kondylomat nelze zaručit, že se tento problém neobjeví znovu. V současné době u nás převládá léčba aplikovaná lékařem. Jelikož se jedná o virové onemocnění, je pro léčbu nezbytná dlouhodobá podpora imunity. Další možnosti jsou:

  • Lokální léčba krémy na lokální aplikaci pro oblast zevního genitálu.

  • Kryoterapie ošetření mrazem (tekutým dusíkem). Kryoterapii je nutné podstoupit opakovaně, aby byla léčba co nejúčinnější.

  • Chirurgická léčba – chirurgické odstranění genitálních bradavic je vhodné pouze u určitého typu (tzv. špičatá kondylomata).

  • Laserová léčba účinná, ale dražší léčba, se kterou se pojí i delší rekonvalescence.

  • Elektrokauterizace použití elektrického proudu k vypálení bradavic.

Výskyt a statistiky

Genitální HPV infekce postihují ženy i muže. Podle studií se přibližně v 10–20 % případů genitální bradavice objevují znovu, přestože došlo k jejich odstranění. Až 80 % nakažených osob je ve věku 17–33 let.

S náklady na léčbu umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení