Kyčelní problémy a dopady na zdraví a peněženku

Bolí vás kyčle a špatně se vám chodí? Pak je možné, že patříte mezi část populace, kterou trápí nejrůznější problémy s kyčlemi. Nejvíce jsou přitom ohroženi dospělí a senioři. Náklady na léčbu těchto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady problémů kyčelních kloubů minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak je kryje.
Sjednat pojištění

Možné problémy s kyčlemi

Nejčastěji bolesti kyčlí způsobuje tzv. koxartróza, což je degenerativní poškození kyčelního kloubu. Dochází ke zhoršování funkce kloubů, problémům při chůzi do schodů nebo při obouvání.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě problémů s kyčlemiSjednat pojištění

Začátky a příčiny problémů s kyčlemi

Příčinou bolestivých kyčlí je nejčastěji nevhodně zvolená obuv nebo také špatný styl chůze, čímž dochází k přetěžování kloubů. Zdrojem potíží může být i běh či jiný druh sportu. Na vině jsou i nejrůznější vrozené vývojové vady nebo různě dlouhé krčky stehenní kosti. Dalším důvodem, který mnohdy způsobuje nepříjemné bolesti kyčlí, je různá délka nohou, která vede k nerovnoměrnému zatěžování kyčlí.

Problémy s kyčlemi může dále způsobovat osteoporóza, revmatoidní artritida, uvolněné vazy, nádory kostí a další.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při diagnostikování problému se nejprve lokalizuje bolest a hledají se její příčiny. Provádí se zkouška hybnosti kyčelního kloubu v různých polohách, sleduje se otok nebo případné zarudnutí. Lékař také zkoumá postoj pacienta, porovnává délku nohou a styl chůze. Následuje rentgenové nebo ultrazvukové vyšetření, odběry krve a moči nebo magnetická rezonance.

Prevence problémů s kyčlemi

Mezi preventivní opatření, kterými je možné předcházet problémům s kyčlemi, je užívání kolagenových přípravků. Vhodným preventivním krokem je také snížení hmotnosti, čímž se omezí zátěž kyčlí. Mezi vhodné pohybové aktivity patří ty s menšími otřesy. Ideálním sportem je jízda na kole nebo plavání. Vhodné je protažení před pohybovou aktivitou i po ní.

Průběh onemocnění

Problémy s kyčlemi se projevují bolestí vystřelující do kolene, bolestí stehen, třísel nebo hýždí, praskáním kloubu, ranní ztuhlostí, otokem a zarudnutím nebo změnou rozsahu pohyblivosti kloubu. Ke zhoršování dochází v závislosti na fyzické aktivitě. V posledním stádiu je bolest tak nepříjemná a ostrá, že pacient chodí často nakloněn k jedné straně nebo kulhá.

V pozdějším stádiu mohou být pacienti vyřazeni z pracovního poměru, a přicházejí tak o příjem.

Léčba

Součástí léčby problémů s kyčlemi je omezení pohybové aktivity, která bolest způsobuje. Úlevu bolavým kyčlím přinese i redukce hmotnosti. Důležité je také vyhýbat se jednostranné zátěži a zvolit vhodnou obuv. Vhodné jsou rehabilitace, bandáže, tejpování, elektroléčba nebo obstřiky. V pozdějších stádiích je pak řešením operace, během které se kyčelní kloub nahradí umělým.

Invalidita po operaci kyčle

Po operaci kyčle, během které je kyčelní kloub nahrazen umělým, končí někteří pacienti v invalidním důchodu. Samotná implantace umělého kyčelního kloubu ovšem není důvodem k přiznání invalidního důchodu. Po operaci kyčle mohou nastat nejrůznější komplikace v podobě luxace endoprotézy, zlomeniny a další.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě problémů s kyčlemiSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

Bolest kyčlí nejčastěji trápí osoby ve věku 50 – 60 let, nevyhýbá se ovšem ani osobám v produktivním věku, mladým lidem, nebo dokonce i dětem. Uvádí se, že až 75 % lidí nemá stejně dlouhé nohy, což může způsobovat právě bolest kyčlí. Na vině nejčastěji bývá skolióza.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s bolestmi kyčlí nebo po implantaci kyčelního kloubu mohou být na nějakou dobu vyřazeni z pracovního poměru, a přijít tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při problémech s kyčlemiZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení