Ledvinová kolika a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s ostrou bolestí v oblasti beder a boků, která neustupuje ani při změně polohy? Pak je možné, že patříte mezi 5 % populace, která se během života potká s ledvinovou kolikou. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady ledvinové koliky minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je ledvinová kolika

Ledvinová kolika je intenzivně bolestivý problém, který je známý především pro prudké a neustupující bolesti. Jedná se o akutní stav, který nastává ve chvíli, kdy ledvinové kameny začnou blokovat močové cesty a zabraňují odtoku moči z těla. Močové kameny se mohou v těle vyvíjet i několik let a nemusí o sobě dávat nijak vědět. Tento stav vyžaduje zásah lékaře.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ledvinová kolika začíná

Mezi příčiny ledvinové koliky patří:

  • tvorba ledvinových kamenů
  • genetické dispozice
  • špatné stravovací návyky
  • nedostatečný příjem tekutin
  • přítomnost vápníku v moči
  • zvýšená hladina kyseliny močové

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování ledvinové koliky probíhá u urologa a zahrnuje fyzikální vyšetření spolu s odběry krve. Provádí se rovněž odběry moči za účelem zjištění pH a přítomnosti krve nebo minerálů. Kromě toho se provádí ultrazvukové, rentgenové nebo CT vyšetření. Tyto zobrazovací metody umožňují zjistit přítomnost a případnou velikost ledvinových kamenů a stejně tak i jejich příčinu. Některé ledvinové kameny jsou viditelné okamžitě, jiné až po požití kontrastní látky.

Prevence ledvinové koliky

Mezi preventivní opatření, kterými je možné ledvinovým kolikám předcházet, patří:

  • zdravá strava
  • pravidelný pohyb
  • dostatečný příjem tekutin
  • normální příjem soli

Průběh onemocnění

Mezi příznaky ledvinové koliky patří:

  • krev v moči
  • zvracení
  • horečka
  • časté nebo naopak nedostatečné močení doprovázené bolestí
  • bolest v oblasti beder a kříže opakující se ve vlnách
  • intenzivní bolest v oblasti podbřišku

Léčba ledvinové koliky

Včasné diagnostikování a zahájení léčby pomůže předejít nejen opakování nepříjemných a bolestivých epizod, ale především závažným komplikacím. Léčba ledvinové koliky zahrnuje změnu životního stylu a úpravu stravovacích návyků. Zároveň se podávají léky uvolňující stahy a tlumící bolest. Ledvinové kameny, které způsobují problémy, bývá nutné operačně odstranit. Další možností je léčba pomocí rázové vlny, která močové kameny rozbije. Tuto metodu lze využít jen v případech lokalizování kamenů.

Výskyt a statistiky

Muži tímto onemocněním trpí až trojnásobně častěji než ženy. U lidí, kteří už měli s ledvinovou kolikou nebo ledvinovými kameny zkušenost, existuje až 50% pravděpodobnost, že se objeví znovu.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě závažnějšího průběhu onemocnění musí pacient nastoupit na nemocenskou a zůstává tak odkázán pouze na dávky nemocenského pojištění. Z toho důvodu může mít následně problém vyjít s penězi.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

 

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení