Nejde o nemoc, která by znamenala ohrožení života, dokáže ale velmi potrápit. Pokud vás sužuje silná a dlouhotrvajícímigréna, měli byste potíže konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem. Ten stanoví léčbu a pravděpodobně vám předepíše antimigrenikum z řady triptanů (Migralgin apod.). Tyto léky působí jako účinná prevence a navíc vám na ně přispěje pojišťovna. Akutní migréna se dá zmírnit například diklofenakem nebo naproxenem, které jsou také pouze na předpis. Doplácet byste na ně měli maximálně 100 Kč.
A právě v těchto případech je velkou nadějí moderní biologická léčba, která spočívá v podávání takzvaných monoklonálních protilátek. Provádí se jednou za měsíc a už po devíti návštěvách výrazně snižuje počet dní, během kterých pacient migrénou trpí.
I u této bagatelizované nemoci ale mohou nastat komplikace. Nejčastěji je to chronická migréna, při které má pacient bolesti hlavy více než 15 dní v měsíci. Dále se jedná o status migrenosus, tedy bolest trvající déle než 72 hodin, a také migrenózní infarkt způsobený dlouhotrvající oční migrénou, kdy dochází k ischemizaci (nedostatečnému prokrvení) mozku.
Pokud máte migrénu jen občas a bolest ani doprovodné příznaky vás nijak neomezují, budou vám stačit volně dostupné léky proti bolesti. Dobře zabírá aspirin (kyselina acetylsalicylová), paracetamol, ibuprofen nebo Ibalgin. Aspirinu se ale vyvarujte v těhotenství.