Onemocnění kloubů a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se zduřením, bolestí a otokem v oblasti kloubů nebo zvýšenou teplotou kloubu? Pak je možné, že trpíte některým z kloubních onemocnění. Náklady na léčbu této choroby mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady onemocnění kloubů minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je onemocnění kloubů

Onemocnění kloubů patří mezi nejrozšířenější choroby vůbec. Netýkají se pouze starší generace, ale čím dál častěji postihují i mladší osoby. Existuje hned několik druhů kloubních onemocnění.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Druhy kloubních onemocnění

  1. REVMATOIDNÍ ARTRITIDA
    Revmatoidní artritida neboli revma je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které postihuje nejen klouby, ale také plíce, srdce či oči a vyvolává v nich chronický zánět. Ten může vést dokonce až k trvalé invaliditě. Mezi hlavní příznaky revmatu patří bolesti kloubů, klidová bolest po ránu, otoky kloubů nebo změna tvaru kloubů. Objevit se může i horečka a úbytek na váze.
  2. ARTRÓZA
    Artróza je degenerace kostní chrupavky, k čemuž dochází z důvodu nadměrného opotřebení a přetěžování kloubů. Tato
    kloubní nemoc se projevuje silnými bolestmi postižených kloubů. Někdy se může objevit i pohybová ztuhlost, otoky nebo deformace kloubů.
  3. OSTEOPORÓZA
    Osteoporóza je chronické
    onemocnění kostí, které se projevuje postupným řídnutím kostní tkáně. Mezi nejčastější příznaky osteoporózy patří silné bolesti zad, bolesti kloubů, snadná lámavost kostí nebo i menší pohyblivost hrudního koše a páteře.
  4. BECHTĚREVOVA NEMOC
    Bechtěrevova nemoc je chronické
    zánětlivé onemocnění kloubů projevující se kostnatěním pružných tkání. Tato nemoc kloubů v posledních stádiích značně ztěžuje i pohyb pacienta. Mezi příznaky patří bolest a ztuhlost v dolní části páteře, bolest kloubů, otok velkých kloubů nebo i chronická únava.
  5. BURZITIDA
    Burzitida je zánět některého z tíhových váčků, které se nacházejí v těle a mají za úkol odlehčovat třecí plochy mezi kostmi, šlachami nebo svalovými úpony. Toto onemocnění se nejčastěji projevuje silnou bolestí, ztuhlostí nebo otoky v oblasti ramen, loktů, kolen či kyčlí.

Jak onemocnění kloubů začíná

Kloubní onemocnění může mít hned několik příčin. Mezi ty nejčastější patří:

  • nadměrné zatěžování kloubů
  • jednostranná zátěž
  • nedostatek pohybu
  • obezita
  • infekce
  • poruchy imunitního systému
  • metabolická onemocnění

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování kloubních onemocnění probíhá formou fyzikálního vyšetření postižených kloubů pro zjištění přítomnosti otoků, bolestivosti nebo zvýšené teploty na dotek. K určení přítomnosti zánětlivých markerů nebo pro diagnostiku specifických onemocnění mohou být provedeny krevní testy.

Dále se provádí různá zobrazovací vyšetření – např. rentgen, CT nebo magnetická rezonance pro vizualizaci kloubů a okolních tkání. Tyto zobrazovací metody umožní určit příčinu pacientových obtíží a navržení vhodného léčebného plánu.

Kde nemoc útočí

Autoimunitní onemocnění kloubů a další kloubní onemocnění postihují různé oblasti těla a můžou se týkat kteréhokoliv kloubu. Nejčastěji jsou to oblasti kolen, kyčlí, ramen, prstů, zápěstí, ale i páteře nebo čelisti.

Prevence kloubních onemocnění

Mezi preventivní opatření, kterými je možné předcházet vzniku kloubních onemocnění, patří například:

  • udržování ideální hmotnosti
  • pravidelný pohyb
  • zdravý životní styl
  • nošení vhodné obuvi
  • užívání kloubní výživy
  • dostatečn

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější příznaky kloubních onemocnění patří:

  • zduření a otok v okolí kloubu
  • bolest kloubů
  • citlivost kloubu na dotek
  • nepřirozená ztuhlost kloubu
  • deformity kloubu
  • omezení hybnosti kloubu

Pacienti s onemocněním kloubů mohou být v některých situacích odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba kloubních onemocnění

Léčba revmatických onemocnění a jiných onemocnění kloubů se odvíjí od konkrétní diagnózy. V případě méně závažných kloubních onemocnění postačí užívání kloubní výživy. U obézních pacientů je namístě změna životního stylu a úprava stravovacích návyků.

Mezi léčebné metody patří i hydroterapie, která může přinést úlevu při kloubních potížích. Při bolestech pacienti užívají léky proti bolesti s protizánětlivým účinkem, a to lokálně v podobě mastí a gelů nebo perorálně v podobě tablet.

Výskyt a statistiky

Onemocnění kloubů trápí přibližně polovinu seniorů. Nevyhýbá se ovšem ani mladším lidem. Artróza se vyskytuje přibližně u 80 % osob ve věku nad 75 let. Revmatem a osteoporózou jsou ženy postiženy 3× častěji než muži.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se závažnějšími stavy kloubních onemocnění mohou být na nějakou dobu vyřazeni z práce a zůstávají odkázáni jen na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při onemocnění kloubůZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení