Onemocnění žaludku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s trávicími a zažívacími problémy, jako jsou například bolesti a křeče v břiše, nevolnost či nechutenství? Pak je možné, že vás trápí některé z onemocnění žaludku. Náklady na léčbu těchto chorob mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady onemocnění žaludku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tyto nemoci kryje.
Sjednat pojištění

Co je onemocnění žaludku

Onemocnění žaludku patří mezi typické zdravotní obtíže, jejichž léčba je založena především na zavedení vhodných dietních opatření. V některých případech mohou být žaludeční problémy neškodné, jsou ale velmi obtěžující, a to obzvláště pokud trvají delší dobu.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Typy onemocnění žaludku

Mezi nejčastější onemocnění žaludku patří:

  • Zánět žaludku(gastritida) – zánětlivé onemocnění žaludku projevující se silnými bolestmi nebo křečemi v oblasti břicha. Akutní zánět žaludku se může v některých případech rozvinout do chronických obtíží, se kterými mohou být spojeny i žaludeční vředy.
  • Žaludeční vředy – jsou chronickým zánětlivým onemocněním, které postihuje oblasti trávicího traktu. U vředů jsou často typické akutní potíže, jako je např. bolest břicha před jídlem či po jídle, pálení žáhy apod.
  • Rakovina žaludku – je nádor neboli karcinom vznikající postupnou nádorovou přeměnou buněk žaludeční sliznice.
  • Žaludeční polypy – jedná se o abnormální výrůstky různých velikostí většinou polokulatého tvaru na žaludeční sliznici. Zřídkakdy však přesahují velikost 2 cm.

Jak onemocnění žaludku začíná

Příčin onemocnění žaludku může být hned několik. Nejčastěji jsou na vině nevhodné stravovací návyky, infekce, zánět nebo také střevní poruchy. V případě infekce může jít i o infekci v oblasti krku, střev nebo v krvi, kdy se do trávicího traktu mohou dostávat bakterie způsobující žaludeční obtíže.

Dalšími příčinami onemocnění žaludku mohou být i:

  • zácpa
  • průjem
  • reflux
  • střevní chřipka
  • stres

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování onemocnění žaludku zahrnuje endoskopické vyšetření, během kterého je možné posoudit stav žaludeční sliznice a odhalit případné patologické změny. Zároveň je možné odebrat vzorky k histologickému vyšetření a prokázání přítomnosti bakterie H. pylori.

Prevence onemocnění žaludku

Mezi preventivní opatření, jak předcházet onemocněním žaludku, patří především:

  • zdravý životní styl
  • vyhýbat se stresu
  • vyhýbat se alkoholu
  • vyvarovat se konzumace těžkých a tučných jídel
  • nekonzumovat ostrá koření, příliš horké a příliš studené potraviny

Průběh onemocnění

Nejčastější příznaky onemocnění žaludku jsou:

  • pálení žáhy
  • nevolnost a zvracení
  • nechutenství
  • nadýmání a plynatost
  • bolest či pálení v horní části břicha
  • pocit plnosti a tlaku v nadbřišku
  • pomalé trávení
  • zápach z úst
  • škytavka

Pacienti s onemocněním žaludku musejí být v případě závažnějších stavů odkázáni při vykonávání každodenních činností na pomoc svých blízkých.

Léčba onemocnění žaludku

V případě zánětu žaludku je možné užívat léky na snížení tvorby žaludečních kyselin. Kromě toho je také na místě vyhýbat se tučným a kořeněným jídlům a zařadit do jídelníčku rýži, banány nebo čiré vývary.

Léčba žaludečních vředů je závislá na příčinách jejich vzniku. Ve většině případů postačují léky na předpis, jen výjimečně je nutná chirurgická léčba.

U nádorových žaludečních polypů je doporučováno chirurgické odstranění, a to z důvodu rizika vzniku rakoviny žaludku.

Léčba rakoviny žaludku spočívá v kombinaci chemoterapie, ozařování a chirurgického odstranění nádorů žaludku.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se závažnějším onemocněním žaludku mohou být na nějakou dobu vyřazeni z práce, přicházejí o plat ve výši, na kterou byli doposud zvyklí. Zůstávají tak odkázáni na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při onemocnění žaludkuZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení