Plísňová onemocnění a jejich dopady na zdraví a peněženku
Máte potíže se svěděním nebo pálením kůže? Pak je možné, že patříte mezi cca 30 % lidí, kteří se alespoň jednou za život potýkají s nepříjemným plísňovým onemocněním (mykózou). Náklady na léčbu této choroby šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady plísňových onemocnění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištěníCo je plísňové onemocnění
Plísňové onemocnění neboli mykóza je souhrnné označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami, kterým se daří především v teplém a vlhkém prostředí. K infekci dochází přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo prostřednictvím kontaminovaných povrchů a předmětů, s nimiž nakažená osoba přišla do kontaktu.
Druhy mykóz
Existuje několik druhů plísňových onemocnění:
- Celková mykóza – objevuje se nejčastěji u osob s oslabenou imunitou (např. z důvodu autoimunitního onemocnění, rakoviny) a většinou postihuje mozek či plíce, příčinou jsou všudypřítomné organismy.
- Místní mykóza – jedná se o kožní nebo slizniční mykózu.
- Kožní mykóza – jde o nejčastější typ plísňových onemocnění, který se zpravidla objevuje na místech, kde je kůže vlhká (vlasy, vousy, prostory mezi prsty apod.).
- Vaginální mykóza – způsobují ji přemnožené bakterie nebo kvasinky.
Mykóza nehtů – častěji u prstu na nohou než na rukou.
Čekací doba nemusí být problém
Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.
Které části těla plísňová onemocnění postihují
Mykózy mohou postihnout různé části těla. Nejčastěji je to oblast mezi prsty, na nehtech, v oblasti třísel a podpaží, ve vlasech nebo vousech. U žen jsou poměrně časté vaginální mykózy. Jde o místa tzv. vlhké zapářky.
Prevence plísňových onemocnění
Mezi preventivní opatření, kterými je možné plísňovým onemocněním předcházet, patří například:
- důsledná osobní hygiena
- používání ochranné obuvi ve veřejných bazénech, saunách apod.
- posilování obranyschopnosti organismu
- vyvážená strava
- pravidelná fyzická aktivita
- nošení vzdušného oblečení
- nezůstávat dlouho v mokrých plavkách
- užívání probiotik s obsahem laktobacilů
S náklady na léčbu umíme pomoci
I když pacienti trpící některým plísňovým onemocněním mohou běžně vykonávat své zaměstnání, léčba může být poměrně časově náročná a nákladná.
S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.