Plísňová onemocnění a jejich dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se svěděním nebo pálením kůže? Pak je možné, že patříte mezi cca 30 % lidí, kteří se alespoň jednou za život potýkají s nepříjemným plísňovým onemocněním (mykózou). Náklady na léčbu této choroby šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady plísňových onemocnění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je plísňové onemocnění

Plísňové onemocnění neboli mykóza je souhrnné označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami, kterým se daří především v teplém a vlhkém prostředí. K infekci dochází přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo prostřednictvím kontaminovaných povrchů a předmětů, s nimiž nakažená osoba přišla do kontaktu.

Druhy mykóz

Existuje několik druhů plísňových onemocnění:

  • Celková mykóza – objevuje se nejčastěji u osob s oslabenou imunitou (např. z důvodu autoimunitního onemocnění, rakoviny) a většinou postihuje mozek či plíce, příčinou jsou všudypřítomné organismy.
  • Místní mykóza – jedná se o kožní nebo slizniční mykózu.
  • Kožní mykóza – jde o nejčastější typ plísňových onemocnění, který se zpravidla objevuje na místech, kde je kůže vlhká (vlasy, vousy, prostory mezi prsty apod.).
  • Vaginální mykóza – způsobují ji přemnožené bakterie nebo kvasinky.

Mykóza nehtů – častěji u prstu na nohou než na rukou.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak onemocnění začíná

Mezi nejčastější příčiny plísňových onemocnění patří:

  • špatné hygienické návyky
  • hormonální změny
  • oslabený imunitní systém
  • zapaření pokožky
  • nadměrný stres

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování plísňových onemocnění je klíčové pro správné a včasné zahájení léčby. Provádí se klinické vyšetření postižené kůže, pozorování příznaků typických pro mykózy a popřípadě odebrání vzorku postižené kůže nebo nehtů.  

Které části těla plísňová onemocnění postihují

Mykózy mohou postihnout různé části těla. Nejčastěji je to oblast mezi prsty, na nehtech, v oblasti třísel a podpaží, ve vlasech nebo vousech. U žen jsou poměrně časté vaginální mykózy. Jde o místa tzv. vlhké zapářky.

Prevence plísňových onemocnění

Mezi preventivní opatření, kterými je možné plísňovým onemocněním předcházet, patří například:

  • důsledná osobní hygiena
  • používání ochranné obuvi ve veřejných bazénech, saunách apod.
  • posilování obranyschopnosti organismu
  • vyvážená strava
  • pravidelná fyzická aktivita
  • nošení vzdušného oblečení
  • nezůstávat dlouho v mokrých plavkách
  • užívání probiotik s obsahem laktobacilů

Průběh onemocnění

Mezi typické příznaky plísňových onemocnění patří:

  • svědění
  • zarudnutí
  • suchá a šupinatá kůže
  • odlupující se kůže
  • zánět a otok
  • pálení a bolestivost kůže
  • svědění a pálení v oblasti genitálií
  • hustý, nezapáchající výtok
  • bolest a pálení při močení

Léčba mykóz

Léčba je zaměřena na zmírnění doprovodných příznaků, jako je svědění, pálení a zarudnutí kůže. Nejčastěji se používají antimykotické krémy, gely a spreje zabraňující množení hub, plísní a kvasinek. U těžších forem mykóz může lékař předepsat léky užívané orálně, především u rozsáhlejších infekcí nebo míst, která jsou hůře dostupná pro aplikování mastí. Délka léčby závisí na konkrétním typu a rozsahu mykózy. Důležité je v léčbě pokračovat několik dní po vymizení příznaků, aby se zabránilo jejich navrácení.

Výskyt a statistiky

Mykóza nohou postihuje až 50 % populace. Až 75 % žen se během svého života potýkalo s vaginální mykózou. U poloviny žen je výskyt opakovaný a přibližně 5 % jich trpí chronickou formou onemocnění.

S náklady na léčbu umíme pomoci

I když pacienti trpící některým plísňovým onemocněním mohou běžně vykonávat své zaměstnání, léčba může být poměrně časově náročná a nákladná.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

 

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení