Polytrauma a jeho dopady na zdraví a peněženku

Polytrauma je úrazové postižení několika tělních systémů s následkem vážného až bezprostředního ohrožení života z důvodu oslabení nebo selhávání základních životních funkcí – dýchání, krevního oběhu a vědomí. Náklady na léčbu tohoto stavu šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady polytraumatu minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak ho kryje.
Sjednat pojištění

Jak k polytraumatu dochází

Polytraumata nejčastěji mívají následující příčiny:

  • dopravní nehody, během kterých došlo k poranění lebky, mozku, zhmoždění hrudníku nebo břicha či ke zlomeninám končetin
  • pád z výšky s následkem poranění břicha, poranění lebky nebo mozku v kombinaci s poraněním páteře a míchy
Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

Vyšetření a diagnostika

Co se týče vyšetření a diagnostikování problému, v první řadě se lékař zaměřuje na volné dýchací cesty, stav dýchání a oběhu. Orientačně zhodnotí neurologický stav pacienta, zjišťuje se stav vědomí a v případě potřeby probíhá resuscitace. Dále se provádí vyšetření páteře se zaměřením na citlivost a případné deformace. Srovnává se symetričnost pohybů hrudníku a dýchací pohyby. Následuje vyšetření břicha, pánve a hráze.

Prevence polytraumatu

Mezi preventivní opatření, jak předcházet polytraumatu, patří především obezřetnost a bezpečnost při jízdě dopravními prostředky a během pohybu ve výškách.

Nejčastější průběh

Polytraumata malých dětí a starších osob mívají méně příznivou prognózu než v případě mladých lidí. Stav pacienta může ještě dále značně komplikovat popálení nebo tzv. syndrom tlakové vlny.

V případě čelního nárazu nejčastěji dochází k přímému poranění hlavy a krční páteře, dolních končetin, pánve a hrudníku. U pádů z výšky jsou to různé typy zlomenin a poranění vnitřních orgánů. V případě výbuchu dochází k poranění tlakovou vlnou, traumatům hrudníku, končetin a břicha. Pokud je úraz způsobený zasypáním, typické je poškození vnitřních orgánů. Nutná je rychlá lékařská pomoc a převoz do nemocnice.

Polytrauma a první pomoc

V případě polytraumatu první pomoc zahrnuje především zajištění průchodnosti dýchacích cest a zachování nebo obnova dýchání. Dále se sleduje stav vědomí a poranění dalších orgánů. Nutný je rychlý transport na specializované oddělení.

Výskyt a statistiky

Polytraumata patří mezi nejčastější příčiny úmrtí u lidí ve věku do 40 let. Ve vyspělých zemích jde přibližně o 60–80 případů na 100 000 obyvatel.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s polytraumatem mohou přijít o pravidelný příjem nebo mohou být na delší dobu úplně vyřazeni z pracovního procesu.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě polytraumatu

Nejčastější otázky

Proč je dobré mít životní pojištění?

Životní pojištění je dobré mít hned z několika důvodů. Především přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou rizika, která jsou zvolená v pojistné smlouvě. V případě, kdy nastane situace, která je kryta pojištěním, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě dožití a smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může také životní pojištění obsahovat rezervotvornou složku (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení