Poruchy erekce a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s neschopností dosáhnout erekce nebo ji udržet? Pak je možné, že patříte mezi 100 milionů mužů na celém světě, který trpí poruchou erekce. Tento problém nejvíce postihuje muže ve věku 40–70 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění mohou šplhat do vysokých částek, ale správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto poruchu kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou to poruchy erekce

Poruchy erekce jsou u mužů častým jevem. Jedná se o dlouhodobou neschopnost udržet erekci penisu po dostatečnou dobu potřebnou pro uspokojující pohlavní styk. Hovorově bývá porucha erekce označována jako impotence. Tato porucha může negativně ovlivnit kvalitu života a spokojenost v partnerském vztahu.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak poruchy erekce začínají

Mezi nejčastější příčiny poruch erekce patří následující fyzické, psychické a hormonální faktory:

  • věk 40 let a výše
  • chronická onemocnění (cukrovka, obezita, kardiovaskulární onemocnění apod.)
  • vysoký krevní tlak
  • poruchy krevního oběhu
  • hormonální nerovnováha
  • nadměrný stres, stavy úzkosti apod.
  • neurologické příčiny (diabetická neuropatie, roztroušená skleróza, poranění míchy, zranění v oblasti pánve atd.)

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování poruch erekce zahrnuje anamnestický rozhovor pacienta s lékařem, který je zaměřený na tělesné zdraví, sexualitu a životní styl pacienta obecně. Nezbytné je fyzikální vyšetření zejména mužských pohlavních orgánů a konečníku pomocí prstu. Součástí stanovení správné diagnózy je i vyloučení některých onemocnění (např. cukrovka). Z tohoto důvodu se provádí odběry krve za účelem zjištění hladiny cukru v krvi, hladiny krevních lipidů a hormonální vyšetření. 

V některých případech je nutné provést tato vyšetření:

  • duplexní sonografie (ultrazvuk tepen procházejících tělem penisu)
  • další zobrazovací metody k posouzení stavu tkáně

Prevence poruch erekce

Mezi preventivní opatření, pomocí kterých lze částečně poruchám erekce předejít, patří:

  • udržování zdravé hmotnosti
  • pravidelná pohybová aktivita
  • posilování kardiovaskulárního systému (běh, rychlá chůze, plavání a další aerobní cvičení)
  • snížení stresu
  • posílení pánevního svalstva
  • zdravá strava bohatá na vlákninu, antioxidanty a omezení nasycených tuků a cukrů
  • absolvování pravidelných lékařských prohlídek
  • omezení konzumace alkoholu
  • neužívání návykových látek

Průběh onemocnění

Hlavními projevy poruch erekce jsou:

  • obtížné dosáhnutí erekce
  • neschopnost udržet erekci po delší dobu

Léčba poruch erekce

Léčba poruch erekce je zaměřená na úpravu životního stylu. Klíčové je omezení konzumace alkoholu a kouření, snížení nadváhy a zlepšení stravovacích návyků. Další možnosti jsou:

    1. Předepsání léků (inhibitorů) podporujících mechanismus erekce, konkrétně posilujících a prodlužujících erekci. Pro správný účinek je zapotřebí vzrušení. Tento typ léků někteří pacienti užívat nesmí například z důvodu nízkého krevního tlaku, potíží s játry nebo užívání některých jiných léků.
    2. Vpravení injekčního roztoku do penisu. Tato účinná látka vede k erekci bez ohledu na to, zda je muž vzrušen, či nikoliv.
    3. Zavedení aplikátoru ve tvaru tyčinky se stejnou účinnou látkou do močové trubice.
    4. Použití vakuové pumpy, která vytváří podtlak, díky němuž se nasaje krev do penisu. Poté se ke kořeni penisu nasadí speciální gumový kroužek, aby krev neodtékala pryč.
    5. Penilní implantáty, které se chirurgicky zavádějí do topořivých těles penisu. Při sexuálním aktu je možné implantát ohýbat směrem nahoru. V šourku je implantována miniaturní vakuová pumpa, pomocí níž může pacient implantát ovládat.

Výskyt a statistiky

Poruchy erekce se u mužů starších 50 let vyskytují přibližně v 50 % případů, vzácné ale nejsou ani u mladších mužů. Trvale nebo občasně tyto problémy trápí až 40 % mužů ve věku 35–60 let a u každého 10. muže nad 20 let.

S náklady na léčbu umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení