Pupeční kýla a její dopady na zdraví a peněženku

Trpíte bolestí nebo si najdete bulku v oblasti pupku? Pak je možné, že patříte mezi 5 % populace postižených pupeční kýlou. Tato choroba je nejrizikovější u novorozenců, u nichž na národní úrovni výskyt dosahuje až 80 %. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady pupeční kýly minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc
Sjednat pojištění

Co je pupeční kýla

Pupeční kýla je v podstatě vyklenutí části břišní stěny. Nejčastěji se vyskytuje u novorozenců, ale nevyhýbá se ani dospělým, a to jako důsledek fyzické námahy, či dlouhodobé zácpy, nebo se také objevuje u těhotných žen po porodu. Častěji postihuje ženy než muže.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě pupeční kýlySjednat pojištění

Jak nemoc začíná

Pupeční kýla se projevuje zvětšením pupíku a jeho vyklenutím. V počátcích je také možné zaznamenat táhlé pnutí v břiše, které se nejčastěji objevuje po fyzické námaze, po delší chůzi, a to většinou večer. V závažnějších případech může kýla způsobovat zácpu. Bulka může být viditelná nebo snadno nahmatatelná. Kýlu může doprovázet zároveň i nepříjemná bolest v oblasti pupku.

Co když se nemoc rozvine během probační lhůty nebo před žádostí o pojištění?

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Ke stanovení diagnózy pupeční kýly dospěje lékař pohmatem. V případě, že si není diagnózou jistý, může se ještě provést sonografické vyšetření v oblasti břicha, které pupeční kýlu buď potvrdí, nebo vyvrátí.

Prevence pupeční kýly

Prevencí vzniku pupeční kýly je zdravý životní styl a dostatek pravidelného pohybu. Vhodná je především pestrá strava a pravidelné vyprazdňování, což zabrání přílišnému tlaku v břiše a v oblasti střev. Žádoucí je i pravidelné cvičení zaměřené na oblast břišního svalstva. V případě nadváhy je vhodné zhubnout.

Průběh onemocnění

V počátcích onemocnění pupeční kýlou nemusí pacient pociťovat vůbec žádné obtíže. Později se může objevit tlak a bolest v oblasti břicha, nebo i zácpa. Dále se objevuje vyboulenina v oblasti pupíku. U novorozenců se většinou vyčkává, zda dojde do 1–2 let ke zmenšení kýly, případně do 4–5 let k jejímu vymizení. V opačném případě se přistupuje k operativnímu zákroku.

Léčba pupeční kýly

Díky včasnému zahájení léčby je možné předejít dalším případným komplikacím spojeným s tímto onemocněním. Pupeční kýlu je možné řešit tejpováním. Speciální tejpovací pásky napomáhají stažení svalů a tomu, aby se kýla stáhla zpět dovnitř. Někdy ovšem tato metoda nemusí pomoci, a tak se přistupuje k operativnímu řešení. Operace pupeční kýly je nejčastějším způsobem úplného vyléčení. V případě zákroku u dětí se obvykle vyčkává do předškolního věku, zdali nedojde k vymizení kýly. V opačném případě je doporučen operativní zákrok, který probíhá laparoskopicky v celkové narkóze a zůstane po něm jen malá nenápadná jizva. V případě pupeční kýly u těhotných žen se operace provádí až po porodu. V případě, že se kýla neřeší, hrozí další ohrožení zdraví i života.  

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě pupeční kýlySjednat pojištění

Nákladovost léčby

Jelikož se ve většině případů přistupuje k operaci, není léčba pupeční kýly příliš nákladná. Pokud člověk pupeční kýlou onemocní a čeká ho operace, nastává nenadálý výpadek příjmu. V tomto období je totiž nutné dodržovat klidový režim a není možné po nějakou dobu vykonávat zaměstnání. Obvykle je možné mírnou zátěž vykonávat již po 14 dnech od operace, někdy ovšem až po 6–8 týdnech.

Kvůli nákladovosti léčby může přijít vhod pomocná ruka. Tu mohou získat lidé, kteří se na možnost onemocnění nebo úrazu připraví správně nastaveným životním pojištěním. U nás v Simplea garantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Životní pojištění pro případ onemocnění pupeční kýlou

V případě, že onemocníte pupeční kýlou, vás může potkat nenadálý výpadek příjmu, a to i dlouhodobý. Pro tyto situace se hodí mít sjednáno životní pojištění, u kterého si můžete nechat připojistit riziko tohoto onemocnění. Pokud vám lékař tuto diagnózu stanoví, budete pak mít nárok na pojistné plnění ve stanovené výši.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při pupeční kýleZjistit

Nejčastější otázky

Proč je dobré mít životní pojištění?

Životní pojištění je dobré mít hned z několika důvodů. Především přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou rizika, která jsou zvolená v pojistné smlouvě. V případě, kdy nastane situace, která je kryta pojištěním, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě dožití a smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může také životní pojištění obsahovat rezervotvornou složku (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení