Šok a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s celkovou slabostí, rychlým bušením srdce nebo zrychleným dýcháním? Pak je možné, že jste utrpěli některý typ šoku. Náklady na léčbu tohoto stavu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady šoku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto situaci kryje.
Sjednat pojištění

Co je šok

Šok je akutní a život ohrožující stav, během kterého v důsledku problémů s oběhovým systémem neproudí do tkání dostatečné množství krve.

Druhy šoku:

  • hypoglykemický
  • kardiogenní
  • septický
  • anafylaktický
  • neurogenní
  • endokrinní
  • toxický
  • emoční
S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdySjednat pojištění

Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je prudkou alergickou reakcí s rychlým nástupem postihujícím řadu orgánů lidského těla. A jaký má anafylaktický šok příznaky? Nejčastěji je to obtížné dýchání, ztráta vědomí, studený pot, mrazení, úzkost, tíha na prsou, nevolnost a celková slabost. Pokud nastane anafylaktický šok,první pomoc by měla zahrnovat přivolání lékařské péče, povolení oděvu pro snadnější dýchání, pokud je pacient při vědomí, tak ho nechat sedět s oporou zad, v bezvědomí položit na záda.

Hypoglykemický šok

Hypoglykemický šok je stav, kdy v důsledku nízké hladiny cukru v krvi člověk upadá do bezvědomí. A jaké má hypoglykemický šok příznaky? Nejčastěji je to třes, nervozita, zvýšený pulz, poruchy vidění a koncentrace a další příznaky připomínající opilost.

Pokud u člověka nastane hypoglykemický šok, první pomoc by měla zahrnovat podání jednoduchých cukrů (např. hroznový cukr). Vhodné je i podání sladkého nápoje. V případě bezvědomí je nutné zavolat rychlou záchrannou službu.

Emoční šok

Emoční šok nebo také psychický šok je duševní otřes v důsledku nějaké události. Jaké má psychický šok příznaky? Je to například panika, rozladění, zmatek, úzkost nebo také deprese.

Kardiogenní šok

Kardiogenní šok je způsobený akutním oběhovým selháním, a to v důsledku sníženého srdečního výdeje. Příčinou může být infarkt, arytmie, srdeční nedostatečnost nebo zánět srdečního svalu.

Toxický šok

Toxický šok nebo také syndrom toxického šoku je mimořádně vzácnou, ale závažnou infekcí, která je způsobena toxinem produkovaným bakteriemi žijícími na lidském těle nebo v něm. Kromě používání tamponů u žen to mohou být i další příčiny způsobující toxický šok. Mezi příznaky patří náhlé zvýšení teploty nebo také vyrážka či snížený krevní tlak.

Jak šok začíná

Příčin šoku je dlouhá řada a liší se podle konkrétního typu šoku. Nejčastěji se jedná o silné krvácení po nehodě, otravu, stresová událost, srdeční selhání, snížení hladiny cukru v krvi a další.https://www.simplea.cz/garance-plneni/

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Kde nemoc útočí

V důsledku šoku může dojít k poškození různých částí těla, a to podle konkrétního typu šoku. Často šok postihuje srdce a způsobuje tak bušení, nespavost a krátký dech. Dále zasahuje plíce, ledviny, střeva, játra a další orgány, kdy může dojít k jejich oslabení nebo narušení funkce.

Průběh šoku

Mezi příznaky tohoto stavu patří:

  • celkový pocit slabosti
  • rychlé bušení srdce
  • zrychlené dýchání
  • zvýšené pocení
  • úzkost
  • neobvyklá žízeň
  • zmatenost
  • bezvědomí nebo srdeční zástava

Co se týče reálného dopadu na domácnost, mohou být pacienti s šokem na nějakou dobu odkázáni na péči svých blízkých.

Léčba šoku

Základním krokem je zajištění lékařské péče a první pomoc poskytnutá člověku postiženému šokem. U některých typů šoku je nutná hospitalizace na JIP. Cílem je udržení krevního oběhu a nitrožilní podání dostatečného množství tekutin.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti, kteří prodělali šok, mohou být i na delší dobu vyřazeni z pracovních činností a přicházejí tak o plat ve výši, na kterou byli zvyklí.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při šokuZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení