Mezi obtíže, které jsou spojovány s trombózou, patří otoky a bolestivost, přehřátí postiženého místa a pocity horkosti, kůže zčervená. Pokud se objeví sraženina, naruší zásobování těla krví. Sraženina ucpe průchod a z krve pak uniká do okolních tkání tekutina, která má za následek tvorbu otoku. Vytváří se ložisko, nad nímž je kůže teplá a má narudlou barvu. Postižená končetina bolí. Velikost obtíží závisí na faktu, zda je tok krve zastaven úplně, nebo jen částečně. Pokud je céva ucpaná částečně, dostaví se pocit napětí, podobný křečím.
Vyskytují-li se obtíže u dolních končetin, pak je to vždy v případě, kdy jsou ve svislé poloze. Ta ztěžuje transport krve. Pokud dojde k úplnému ucpání cévy, obtíže se projeví velmi rychle. Objevují se otoky a bolest, která zůstává i v klidu.
Uvolní-li se krevní sraženina, unáší ji krevní tok a časem se dostane do srdce a plic, kde způsobí plicní embolii. Část plic zůstane bez přísunu kyslíku, což je život ohrožující stav. Aby pacient přežil, je potřeba co nejdříve zahájit léčbu.