Zánět nohou a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí nohou zhoršující se při pohybu, výraznou citlivostí na dotyk nebo svěděním některé oblasti na noze? Pak je možné, že trpíte zánětem měkkých tkání nohy. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zánětu nohou minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Zánět měkkých tkání nohy

Zánět měkkých tkání nohy je reakcí organismu, během které dochází k podráždění nebo poškození měkkých tkání, svalů nebo šlach. V situaci, kdy je taková tkáň podrážděná nebo poškozená, se tělo pokouší zvýšit krevní oběh v dané oblasti, což následně vede k bolesti, lokálnímu otoku, začervenání kůže a dalším projevům. 

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Zánět žil – trombóza v noze

Zánět žil – trombóza je onemocnění, které postihuje především dolní končetiny. Neléčená trombóza může mít závažné následky a vyústit až v plicní embolii. Jedná se o vznik krevní sraženiny uvnitř žíly nebo tepny. Dochází tak k ucpání cévy a ztížení přítoku či odtoku krve v dané oblasti. Nejčastěji trombóza dolních končetin postihuje oblast lýtek a stehen.

Jak zánět začíná

Příčinami zánětlivých onemocnění dolních končetin je obezita, stavy po chirurgických výkonech, nedostatek pohybu, užívání hormonální antikoncepce, těhotenství, křečové žíly, dědičnost, stres či sedavé zaměstnání. Na vině může být i onemocnění – tzv. Leidenská mutace, která způsobuje vyšší srážlivost krve. Další příčinou může být dlouhé cestování autem či letadlem.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Na základě anamnézy a klinického obrazu se následně provádějí laboratorní testy z důvodu určení přítomnosti tzv. D-dimerů. Negativní výsledek vylučuje žilní trombózu. V případě pozitivního výsledku se dále provádí ultrazvukové vyšetření hlubokých žil pro potvrzení trombózy.

Prevence zánětu nohou

Mezi preventivní opatření patří především vyvarování se sezení s překříženýma nohama. Ideální je dát občas nohy do vodorovné polohy. Riziku vzniku žilní trombózy je možné předcházet nošením kompresních punčoch. Preventivním prostředkem je i dostatečný a pravidelný přísun tekutin. Důležitá je také pravidelná pohybová aktivita a v případě obezity snížení hmotnosti. Při delších cestách autem nebo letadlem je vhodné se pravidelně protáhnout, popřípadě projít.

Průběh onemocnění

Příznaky žilní trombózy v noze bývají mnohdy nenápadné a dají se snadno přehlédnout. Mezi prvotní příznaky patří hlavně bolestivý, zarudlý a zatvrdlý pruh v průběhu žíly. Dalšími příznaky je pnutí v lýtku, brnění nohou, otoky, bolest po došlápnutí, zarudlá či namodralá končetina.

Mezi příznaky zánětu měkkých tkání v noze patří také svědění, zvýšená citlivost v místě zánětu nebo na pohmat teplejší místo.

Pacienti se zánětem nohou mohou být na nějakou dobu odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba

Při zánětu měkkých tkání nohou a žilní trombózy je v první řadě nutné zaměřit se na odstranění zánětu a poté na léčbu samotnou. Nejprve je na místě omezení pohybu (tejpování, ortéza, v závažnějších případech i sádra) a klid, později je vhodné cvičení a protahování nohou.

Doplňkovou léčbou mohou být hojivé a protizánětlivé masti a gely nebo injekční aplikace kolagenu. Léčba může být podpořena také fyzikální terapií (ultrazvuk či laser), někdy se využívají i rázové vlny. Díky tomu dochází ke snížení zánětlivé reakce a úpravě svalového napětí.

Výjimečně se také přistupuje k chirurgickému zákroku, během kterého se odstraní postižené šlachy.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V některých případech mohou pacienti se zánětlivým onemocněním dolních končetin přijít na nějakou dobu o plat a zůstávají tak odkázáni jen na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zánětu nohouZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení