Záněty nervů a jejich dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás bolest nervu, zastřené vidění, únava, závratě nebo pocit mravenčení? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené zánětem nervu. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zánětu nervu minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je zánět nervu

Zánět nervu neboli neuritida patří mezi běžné nervové poruchy vznikající drážděním nervu. Toto onemocnění postihuje periferní nervy. Nejčastěji se jedná o zánět trojklaného nervu,nět nervů v mozku, zánět očního nervu, zánět nervů dolních končetin a další.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zánětu nervůSjednat pojištění

Jak onemocnění začíná

Na vině vzniku zánětu nervů může být hned několik faktorů. Mezi nejčastější příčiny patří především přítomnost toxických látek v těle. To může být způsobeno nevhodnými stravovacími návyky, přepracování nebo také metabolickou poruchou.

Další příčinou způsobující zánět některého z nervů může být zranění nebo také dlouhodobý tlak na nerv. Zároveň bývá častým doprovodným projevem u onemocnění, jako je například cukrovka, tuberkulóza nebo tetanus.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

V případě podezření na zánět očního nervu probíhá diagnostikování na základě očního vyšetření, které zahrnuje vyšetření barvocitu, kontrastní citlivosti a zornicových reakcí.

U podezření na zánět nervu v hlavě probíhá diagnostikování na základě klinických příznaků. U některých typů zánětů je možné provést sonografické vyšetření.

Kde nemoc útočí

Zánět nervů může postihovat nejrůznější oblasti těla. Nejčastěji se jedná o oční, trojklaný a vestibulární nerv, které se nacházejí v oblasti hlavy. Objevit se může i zánět nervu v zádech, často bývá postižen sedací nerv. Typický je i zánět nervu v rameni nebo v noze.

Prevence zánětu nervu

Zánětu trojklaného nervu je možné předcházet vyvarováním se dlouhodobému pobytu v chladu a v průvanu. Obecně je u prevence zánětu nervu vhodné užívání vitamínů skupiny B.

Nejúčinnějším opatřením, jak předcházet vzniku zánětu sedacího nervu, je pravidelný pohyb a cvičení.

Průběh onemocnění

Typickým příznakem zánětu nervů je silná a prudká bolest. Podle lokalizace zánětu se mohou vyskytovat bolesti hlavy, závratě, problémy s viděním a další obtíže.

Jak dlouho trvá zánět očního nervu? Potíže nejčastěji odezní přibližně do 10 týdnů. A jak dlouho trvají ataky bolesti při zánětu trojklaného nervu? Nejčastěji v řádech několika vteřin až minut. Potíže ovšem mohou přicházet opakovaně po dnech, týdnech i měsících.

Léčba onemocnění

Léčba zánětu sedacího nervu spočívá především v klidu na lůžku a užívání léků proti bolesti. Vhodná je i vířivá vana nebo střiky. Analgetika jsou vhodným řešením i u dalších typů zánětu, nejčastěji jsou to léky s obsahem ibuprofenu, který pomáhá tlumit nejen bolest, ale i zánět. U zánětu očního nervu jsou užívány kortikosteroidy, které pomáhají léčbu urychlit. Vhodná je i strava bohatá na vitamíny skupiny B.

Jak dlouho se léčí zánět? Ve většině případů dochází k vymizení obtíží v řádu několika týdnů.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zánětu nervůSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

Zánět zrakového nervu poskytuje nejčastěji osoby ve věku 18 – 45 let, nejvíce pacientů je ve věku 30 – 35 let. Zánět sedacího nervu postihuje především osoby se sedavým zaměstnáním.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě závažnějších forem onemocnění může být člověk na nějakou dobu vyřazen z pracovního procesu a přijít tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zánětu nervůZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení