Zlomenina čelisti a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s omezenou hybností čelisti a bolestí v této oblasti? Pak je možné, že patříte mezi osoby se zlomenou čelistí. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomené čelisti minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina čelisti

Zlomenina čelisti je poranění v oblasti čelisti. K co nejrychlejšímu hojení a minimalizování rizika vzniku nepříjemných komplikací je nutná včasná lékařská péče a zahájení léčby.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zlomenině čelistiSjednat pojištění

Jak onemocnění začíná

Jaké má zlomená čelist příznaky? Zlomenina čelisti se pozná především bolestivostí při dotyku a pohybu v oblasti čelisti. Patrný je i otok v obličeji. Mezi další projevy může patřit krvácení z úst, tuhost čelisti, problémy s konzumací jídla, ztuhlost a modřiny v obličeji, brnění dásní či uvolněné zuby. Bolest a otok jsou prvními příznaky, které se po zranění objeví.

Mezi nejčastější příčiny vzniku zlomeniny čelisti patří především fyzické napadení, sportovní zranění, dopravní nehody, pády, průmyslové či pracovní úrazy.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při vyšetření a diagnostikování zlomené čelisti lékař porovnává anamnézu a popsané příznaky. Součástí vyšetření je i rentgenové vyšetření, které zlomeninu potvrdí, nebo vyvrátí.

Prevence zlomeniny čelisti

Prevence zlomeniny čelisti zahrnuje především zvýšení bezpečnosti při práci a v průmyslu, zvýšení opatrnosti během provozování sportovních aktivit a předcházení pádům.

Průběh onemocnění

U pacientů se zraněním čelisti se může jednat nejen o zlomeninu, ale také o pouhé vykloubení. Příznaky vykloubené čelisti se od zlomeniny liší tím, že vykloubená čelist vypadá, jako by vyčnívala. Zároveň je možné pozorovat nerovnost postavení zubů a obtížný skus. Namáhavá může být i řeč.

Pacienti se zlomenou čelistí mohou být na nějakou dobu vyřazeni z běžných aktivit i ze zaměstnání, například z důvodu hospitalizace. Mohou být i odkázáni na kašovitou stravu.

Léčba zlomené čelisti

Léčba zlomené čelisti může v některých případech vyžadovat chirurgický zákrok, především pokud jde o vícečetné zlomeniny. Záleží především na stupni poranění. U velmi malých fraktur a zlomenin může dojít k zahojení bez jakéhokoliv přičinění. S lehčími případy si poradí i zubař. V případě lehčí zlomeniny se čelisti zafixují obvazem a na základě rentgenu se provede speciální fixace čelisti, a to na dobu minimálně 6 týdnů.

Operace zlomené čelisti probíhá v celkové narkóze. Během tohoto zákroku se zlomené kosti v čelisti spojují pomocí kovových destiček.

V každém případě, pokud někoho potká zlomená čelist, rekonvalescence je nutná. V případě fixace čelistí je nutná jen konzumace kašovité stravy a pití jen za pomoci brčka. Po zhojení zlomeniny čelisti je nutné posoudit stav chrupu a provést jeho případnou rekonstrukci.

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině čelistiSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

Muže postihuje zlomenina dolní čelisti čtyřikrát častěji než ženy.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě závažných zlomenin čelisti může být člověk na nějakou dobu vyřazen z pracovního poměru a přichází tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině čelistiZjistit

Nejčastější otázky

Proč je dobré mít životní pojištění?

Životní pojištění je dobré mít hned z několika důvodů. Především přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou rizika, která jsou zvolená v pojistné smlouvě. V případě, kdy nastane situace, která je kryta pojištěním, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě dožití a smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může také životní pojištění obsahovat rezervotvornou složku (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení