Zlomenina ramene a její dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás silná bolest, otok nebo modřina v oblasti ramene? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené zlomeninou ramene. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeniny ramene minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina ramene

Zlomenina ramene může mít různé formy od drobných prasklin na samotném povrchu kosti přes naštípnutí do hloubky kosti až po úplné porušení celistvosti kosti.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině ramene dochází

Příčinami zlomeniny ramene je nejčastěji přímý úder do ramene nebo pád na ruku s nataženou končetinou. U mladých lidí jde nejčastěji o důsledek sportovních aktivit nebo silničních nehod. U starších pacientů bývá poměrně častou příčinou osteoporóza v kombinaci s obyčejným pádem.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování zlomeného ramene probíhá formou důkladného prohlédnutí lékařem, aby se vyloučilo poškození nervů nebo krevních cév. Následně se provádí rentgen za účelem určení závažnosti a místa zlomeniny. V některých případech se provádí i CT vyšetření pro podrobnější obraz zlomeniny a určení vhodného postupu.

V případě podezření na cévní postižení následuje další speciální vyšetření, jako je například kontrastografické vyšetření.

Prevence zlomeniny ramene

Předcházet nepříjemným zlomeninám ramene lze hlavně opatrností; u starších lidí i při chůzi a u mladších osob při výkonu fyzické a sportovní aktivity. Důležité je také vyvarovat se dlouhodobějšího přetěžování ramene.

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější projevy zlomeného rameno patří:

  • silná bolest, otok nebo modřiny
  • povislé rameno směrem dolů a dopředu
  • neschopnost zvednout ruku z důvodu vysoké bolesti
  • charakteristický hematom ve vnitřní oblasti paže, který může dosahovat až k lokti

Pacienti se zlomeným ramenem mohou být na nějakou dobu odkázáni na pomoc svých blízkých, protože nejsou schopni vykonávat některé běžné činnosti.

Léčba zlomeného ramene

Řešení zlomeného ramene spočívá v přibližně 80 % případů v nechirurgické léčbě, kdy je ruka fixována jednoduchou ortézou s páskem, a to na 3–4 týdny. Poté jsou vhodná jemná cvičení pro zvětšení rozsahu pohybu. Jsou prováděny i rentgenové kontroly pro zjištění postupu hojení.

Ve zbytku případů je nutná chirurgická léčba za účelem fixace zlomeniny, přerovnání nebo v nejhorších případech i nahrazení poškozené kostí náhradou.

Výskyt a statistiky

Zlomenina ramene se týká jak mladých, tak starších lidí. Přibližně 15–20 % případů bývá závažnějšího charakteru a vyžaduje invazivnější léčbu.

U pacientů starších 65 let je zlomenina ramene mezi zlomeninami na třetím místě (po zlomeninách kyčle a zápěstí).

S náklady na léčbu umíme pomoci

U zlomenin ramene bývá člověk na několik týdnů vyřazen z pracovní činnosti, v důsledku čehož přichází i o svůj pravidelný příjem ve výši, na kterou byl zvyklý.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině rameneZjistit

Nejčastější otázky

Proč je dobré mít životní pojištění?

Životní pojištění je dobré mít hned z několika důvodů. Především přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou rizika, která jsou zvolená v pojistné smlouvě. V případě, kdy nastane situace, která je kryta pojištěním, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě dožití a smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může také životní pojištění obsahovat rezervotvornou složku (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení